Herný rok 2019 máme úspešne za sebou a okrem vynikajúcich kúskov sa fanúšikovia virtuálnej zábavy dočkali aj mnohých sklamaní a kúskov s katastrofálnym technickým stavom. O najlepšie hry roka hlasovali užívatelia aj na jednej z najpopulárnejších herných platforiem – Steame, výhercov v jednotlivých kategóriách si môžeš pozrieť nižšie.

Steam aj tento rok nechal užívateľov v hlasovaní rozhodnúť, ktoré hry ich v roku 2019 bavili najviac. Minulý rok sa hrou roka stala battle royale multiplayerovka Playerunknown’s Battlegrounds, ktorú na tróne vystriedal akčná hardcore sekačka Sekiro: Shadows Die Twice.

Tvorcovia z From Software teda majú za sebou mimoriadne úspešný rok, keďže Sekiro bol za hru roka vyhlásený v hlasovaní odborníkov The Video Game Awards, ktoré sú akýmsi ekvivalentom filmových Oscarov.

Herní nadšenci na Steame sa v hlasovaní nezľakli ani vysokej náročnosti, ktorou sú hry od From Software známe. Steam Award 2019 za najlepšiu hru si teda vyslúžil Sekiro, hlasovalo sa však aj v ďalších kategóriách, ktoré rovnako stoja za zmienku.

FonTech

Veľkej pocty sa, podobne ako pri vyhlasovaní Video Game Awards, opäť dočkali aj slovenskí vývojári s virtuálnou hrou Beat Saber, ktorá na Steame vyhrala v kategórii najlepšia VR hra roka. Slovenskí borci, ktorých minulý rok odkúpil Facebook, však rozhodne nezaspali na vavrínoch a o svoj herný klenot sa starostlivo starajú.

Len nedávno do neho napríklad pridali chytľavú pesničku zo seriálovej novinky Zaklínač, ktorý sa na Netflixe okamžite zaradil medzi obrovské hity. Našu recenziu nájdeš tu.

Titul Nesmrteľná hra si zaslúžene vyslúžilo GTA 5, ktoré sa aj napriek staršiemu dátumu vydania stále teší veľkej popularite hráčov, predovšetkým vďaka GTA 5 Online, o ktorý sa tvorcovia z Rockstar vzorne starajú. Nižšie celý zoznam Steam Awards 2019 a víťazov v jednotlivých kategóriách.

  • Hra roka 2019 – Sekiro: Shadows Die Twice
  • VR hra roka – Beat Saber
  • Nesmrteľná hra – Grand Theft Auto V
  • Najlepšia hra s priateľmi – DayZ
  • Najinovatívnejšia hrateľnosť – My Friend Pedro
  • Hra s najlepším príbehom – A Plague Tale: Innocence
  • Najlepšia hra, ktorá vám nejde – Mortal Kombat 11
  • Najlepší vizuálny štýl – Gris

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom