Minulý týždeň bol predstavený prelomový smartfón z dielne Xiaomi, ktorého displej pokrýva neuveriteľných 180,6 % tela smartfónu. Využiteľnosť novinky je síce veľmi obmedzená a skôr ide o demonštráciu možností dnešných technológií, no bystrému oku zrejme neunikla podobnosť s iným zariadením, ktoré sme mohli vidieť začiatkom roku 2019.

Pri predstavení smartfónu si mnoho ľudí povedalo, že niečo podobné už v prípade Xiaomi videli pár mesiacov skôr. Pravda nie je ďaleko, nakoľko Mi MIX Alpha sa náramne podobá na skladací smartfón od Xiaomi, ktorý sa nám na promo videu ukázal v januári tohto roka. No na rozdiel od pôvodného konceptu sa Mi MIX Alpha nedá zložiť či rozložiť. Napriek tomu majú k sebe zariadenia bližšie, než sa zdá – píše Gizmozchina.

Spoločne vyvíjané zariadenia

K evidentnej podobnosti týchto dvoch zariadení sa vyjadril aj Lin Bin, čoby zakladateľ spoločnosti Xiaomi. Podľa jeho slov sa tieto dve zariadenia vyvíjali spoločne a dokonca majú aj rovnaké označenie. Bohužiaľ, pri skladacom modely sa objavili technické problémy, kvôli ktorým bola nakoniec predstavená verzia s pevným kĺbom.

Weibo

V tomto prípade sa niet čomu čudovať, nakoľko s podobnými zariadeniami majú problém aj giganti ako Huawei či Samsung, ktorému sa po predchádzajúcich problémoch nepodaril ani reštart predaja. Xiaomi má však aj napriek tomu snahu zariadenia dostať na trh, avšak zatiaľ nie je možné ani odhadnúť, kedy sa tak stane.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP