Samsung len začiatkom septembra uviedol na trh aktualizovanú verziu svojho unikátneho skladacieho smartfónu Galaxy Fold, už však jeho displej čelí novým problémom. Jednému z redaktorov portálu Techcrunch sa na ňom totiž objavila farebná škvrna. O téme píše Android Authority

Napriek tomu, že Samsung do novej verzie Galaxy Fold zapracoval viaceré vylepšenia oproti pôvodnému modelu, displej novej jednotky už čelí ďalšiemu poškodeniu. Hardvérový špecialista portálu Techcrunch, Brian Heater, totiž uvádza, že po 27 hodinách používania objavil v displeji nového smartfónu farebnú škvrnu. Heater povedal, že jeho Galaxy Fold nečelil žiadnemu vonkajšiemu poškodeniu, ktoré by mohlo displej narušiť, ale zatlačenie displeja pre zatvorenie smartfónu stačilo na to, aby sa v jeho strede škvrna objavila.

Opatrné zaobchádzanie nestačí

Aj keď kórejský výrobca majiteľom unikátnej novinky odporučil, aby s ním zaobchádzali opatrne, evidentne to na udržanie displeja v dobrej kondícii nestačí. Podľa vyjadrení spoločnosti pre Techcrunch by však tento konkrétny problém mohol nastať počas bežného používania, a pre servis nevyžaduje ďalší poplatok, ani nespadá do špeciálnej záruky nad rámec služieb, ktorá poskytuje jednorázovú výmenu displeja za 149 dolárov.

Návrat starých problémov?

Tento problém však vrhá zlé svetlo na Samsung, pretože „opravená“ verzia Galaxy Fold by problémami prvého modelu už trpieť nemala.

Pri prvom predstavení bol totiž displej náchylný na poškodenie už prí úplne bežnom zaobchádzaní. Vylepšenia zahŕňali rozšírenie hornej ochrannej vrstvy displeja, výstuže či ďalšie kovové vrstvy pod umiestnené pod ním.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP