Od predstavenia iPhonu X uplynuli už viac než tri mesiace. Za tento čas sa smartfón stihol u používateľov dostatočne zahriať na to, aby poskytli pocity z dlhodobého používania. 

Majitelia ho celkovo hodnotia kladne a zhodli sa na tom, že si ich získal tromi hlavnými vlastnosťami. Ktoré sú to?

Zopár nedostatkov, ktoré sa dajú odpustiť

Medzi najväčšie novinky iPhonu X sa radí jeho prevratný full-screen displej, kvôli ktorému musel Apple pristúpiť hneď k dvom kompromisom – odstrániť ikonické okrúhle domovské tlačidlo a snímač odtlačkov  prstov Touch ID vymeniť za rozpoznávanie tváre Face ID. Tieto riešenia však nie sú dokonalé. Ohľadom displeja sa už objavilo niekoľko výrobných problémov a Face ID sa dá oklamať.

iphone x
Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / randomfrankp / YouTube

Nenechaj si ujsť
Túto zbrusu novú hru pre iPhone X ovládaš pomocou tvojho obočia

Problémové je tiež zobrazovanie niektorých aplikácií kvôli novému pomeru strán displeja. Napriek všetkým nedostatkom sú ale používatelia celkovo spokojní. Ukázal to prieskum spoločnosti Strategy Analytics, v ktorom smartfón získal skvelých 4.6 z 5 bodov.

Kľúčové vlastnosti

iphone x
Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / randomfrankp / YouTube

Najviac si používateľov získali tri kľúčové vlastnosti, aké na konvenčných smartfónoch nenájdu. Veľmi chvália napríklad coolové Animoji, duálny fotoaparát s OIS a excelentný OLED displej. Okrem toho však nepohrdnú ani skvelou výdržou batérie či už tradične s iOS. Či sa ale skvelé reakcie používateľov prejavia aj na predajoch, je zatiaľ otázne. Ukážu nám to až výsledky predajov za prvý štvrťrok, ktoré prídu už čoskoro.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom