Od predstavenia iPhonu X uplynuli už viac než tri mesiace. Za tento čas sa smartfón stihol u používateľov dostatočne zahriať na to, aby poskytli pocity z dlhodobého používania. 

Majitelia ho celkovo hodnotia kladne a zhodli sa na tom, že si ich získal tromi hlavnými vlastnosťami. Ktoré sú to?

Zopár nedostatkov, ktoré sa dajú odpustiť

Medzi najväčšie novinky iPhonu X sa radí jeho prevratný full-screen displej, kvôli ktorému musel Apple pristúpiť hneď k dvom kompromisom – odstrániť ikonické okrúhle domovské tlačidlo a snímač odtlačkov  prstov Touch ID vymeniť za rozpoznávanie tváre Face ID. Tieto riešenia však nie sú dokonalé. Ohľadom displeja sa už objavilo niekoľko výrobných problémov a Face ID sa dá oklamať.

iphone x
Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / randomfrankp / YouTube

Nenechaj si ujsť
Túto zbrusu novú hru pre iPhone X ovládaš pomocou tvojho obočia

Problémové je tiež zobrazovanie niektorých aplikácií kvôli novému pomeru strán displeja. Napriek všetkým nedostatkom sú ale používatelia celkovo spokojní. Ukázal to prieskum spoločnosti Strategy Analytics, v ktorom smartfón získal skvelých 4.6 z 5 bodov.

Kľúčové vlastnosti

iphone x
Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / randomfrankp / YouTube

Najviac si používateľov získali tri kľúčové vlastnosti, aké na konvenčných smartfónoch nenájdu. Veľmi chvália napríklad coolové Animoji, duálny fotoaparát s OIS a excelentný OLED displej. Okrem toho však nepohrdnú ani skvelou výdržou batérie či už tradične s iOS. Či sa ale skvelé reakcie používateľov prejavia aj na predajoch, je zatiaľ otázne. Ukážu nám to až výsledky predajov za prvý štvrťrok, ktoré prídu už čoskoro.

Pošli nám TIP na článokApple