S príchodom iPhonu X a TrueDepth kamerou, ktorá využíva 3D skenovanie tváre, sa otvorili nové možnosti pre podobné zariadenia. Okrem relatívne spoľahlivého zabezpečenia, boli predstavené aj Animoji, ktoré vytvárajú vtipné smajlíky s využitím výrazu tvojej tváre.

V App Store sa nedávno objavila hra určená práve pre iPhone X. Nazýva sa Rainbow a jej princíp je veľmi jednoduchý. Hráč pohybuje smajlíkom smerom hore a dole, pričom zbiera hviezdy a musí sa vyhýbať prekážkam. Jedná sa tak o typickú hru, kde je cieľom prekonať predchádzajúce skóre.

V čom je táto hra iná?

Samozrejme by sme ti o nej nepísali, ak by sa nejednalo o niečo špeciálne. Ako napovedá samotný názov, ovládanie smajlíka v hre neprebieha dotykom na obrazovku, ale výrazom tváre, konkrétne pohybovaním obočia. Nadvihnutím obočia sa posunieš smerom nahor, mračením zas nadol. Ak chceš ostať v nejakom rade, stačí udržať neutrálny výraz tváre. Viac ti už napovie samotné video.

Vývojár do budúcna sľubuje multiplayerový režim prostredníctvom integrácie s Game Center. Ďalšou výhodou je, že hra neobsahuje žiadne reklamy a je zadarmo. Stiahnuť si ju môžeš prostredníctvom nasledujúceho odkazu.

Stiahnuť hru Rainbow pre iPhone X

Táto hra je príkladom toho, ako môžu vývojári využívať možnosti sledovania tváre v rámci nástroja ARKit v kombinácii s kamerou TrueDepth na iPhone X. Do budúcna môžeme očakávať viacero podobných aplikácií. Maj však na pamäti, že táto hra funguje len s iPhonom X.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom