iPhone X nie je v rukách prvých majiteľov ešte ani týždeň a sťažnosti sa už hromadia jedna radosť. 

Na rôznych fórach, vrátane Twitteru a Redditu sa rozpútala veľká diskusia ohľadom problémov s novopredstaveným iPhonom X. Nanešťastie, problémy sa netýkajú iba zopár kusov, ale potvrdzujú ich desiatky používateľov.

Zelená čiara

Nenechaj si ujsť
Niektorí fanúšikovia Apple nie sú s iPhonom X spokojní. Okamžite ho vracajú predajcom

Prvým vážnejším problémom je zelená čiara na displeji. Tá sa objavila najmenej na 20 iPhonoch X a softvérovou cestou ju nijako nie je možné odstrániť. S najväčšou pravdepodobnosťou sa teda jedná o hardvérový problém a jediným riešením je tak výmena displeja. Výrazná zelená čiara sa používateľom objavila znenazdajky, a to na pravom alebo ľavom boku.

Vzduchové bubliny

Ďalšou nepríjemnosťou, ktorá majiteľov vlajkovej lode trápi, sú vzduchové bubliny v displeji. „Keď na bublinu zatlačím, väčšinou bez problémov zmizne. Po desiatich až pätnástich minútach sa však vráti späť,” sťažuje sa na veľkú bublinu v displeji jeden z majiteľov. Okrem toho ale mnohých trápi aj nekvalitná oleofóbna vrstva. „Horná polovica displeja je v poriadku, spodná polovica je však veľmi náchylná na rôzne šmuhy, odtlačky prstov a podobné rozmazania,” uviedol ďalší nespokojný majiteľ.

Displeju býva zima

Zima sa nezadržateľne blíži a už teraz môžeme na niektorých miestach pociťovať poriadne chladné počasie. A iPhone X ho vôbec nemá rád. Podľa viacerých používateľov totiž pri nízkych teplotách displej reaguje na dotyky oveľa horšie a dokonca ani nefunguje FaceID. Na tento problém ale Apple našťastie reagovalo a uviedlo, že ho opraví formou softvérovej aktualizácie.

Ďalšie problémy

Niektorí používatelia vyjadrili aj všeobecnú nespokojnosť s OLED displejom. Ich tvrdenia ale nie sú úplne jasné a je možné, že sa jedná o typické správanie OLED displeja. Niektorí sa napríklad sťažujú na neprirodzené farebné „tiene“ alebo „duchov“. „Stáva sa mi to len niekedy” sťažuje sa ďalší majiteľ.

Nenechaj si ujsť
Niekto dokázal šikovne zamaskovať kontroverzný výrez v iPhone X. Vyskúšaj tieto návody aj ty

Problémy sa teda za krátky čas celkom nakopili a ostáva nám (a najmä majiteľom) dúfať, že ich už viac nebude pribúdať. Už začiatkom budúceho roka by sa však do obehu mala dostať nová várka iPhonov, ktorá by mohla mať všetky chyby vyriešené. Aj keď treba uznať, že občas „se chybička vloudí“ a malé percento vyrobených kusov sa bez chýb skrátka nezaobíde.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom