Dlho očákavaný Porsche Taycan, ktorý bol predstavený pred necelými dvoma týždňami, si možeš na oficiálnej stránke výrobcu nakonfigurovať podľa svojich predstáv. Pre elektromobil je dostupný aj špeciálny zvuk motora, ktorý však spoločnosť ponúka za nemalý príplatok, píše Electrek.

Model Taycan bol iba nedávno predstavený ako prvý priamy vyzývateľ Tesly, vďaka čomu si prilákal veľa pozornosti. Ide o vôbec prvý elektromobil od Porsche, a automobilka pri jeho kúpe ponúka zákazníkom obrovské množstvo možností prispôsobenia. Jednou z nich je aj doplnok s názvom „elektrický športový zvuk“, ktorý pridáva športovému modelu ikonickú zvukovú stopu motora.

Cena doplnku zaskočí

„Elektrický športový zvuk vylepšuje vlastný zvuk vozidla a robí ho ešte emotívnejším v jeho interiéri aj exteriéri. Môže sa aktivovať / deaktivovať pomocou Porsche Communication Management (PCM).“, uvádza v konfigurátore výrobca. Pokiaľ ťa zaujíma cena tohto doplnku, za vylepšenie zvuku si na Porsche Taycan priplatíš až 500 dolárov. Automobilka pri výbere ponúka aj odkaz na MP3 súbor demonštrujúci jeho ukážku, pričom prvá polovica nahrávky sa prehráva v interiéri a druhá je to, čo okoloidúci počujú, keď okolo nich auto prefrčí.

Treba však dodať, že ide pravdepodobne iba o demo verziu, a jeho skutočná kvalita vnútri elektromobilu musí byť určite minimálne o triedu vyššia.

Bez tohto doplnku však auto nebude navonok tiché. Výrobcovia elektromobilov v poslednom čase pridávajú svojim vozidlám rozličné zvuky, aby tak vyhoveli novým predpisom v USA a EÚ, ktoré od elektromobilov vyžadujú varovné zvuky pri nízkych rýchlostiach pre bezpečnosť chodcov.

To znamená, že nový Porsche Taycan bude musieť nejako znieť aj bez neho, avšak pre dosiahnutie toho najlepšieho zážitku z vozidla nie je tento doplnok na zahodenie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú