Policajné oddelenie v americkom Fremonte používa ako policajné auto Teslu Model S 85 už od roku 2014 a nevie si ju vynachváliť. Teraz ju však po bizarnej udalosti musí obhajovať.

Ako informuje portál Electrek, policajné oddelenie v americkom Fremonte reagovalo v posledných dňoch na virálnu aféru, počas ktorej Tesle Model S 85 takmer došla batérie uprostred prenasledovania. Policajné oddelenie uvádza veci na správnu mieru.

Virálna aféra nebola správne interpretovaná

K spomínanej afére došlo ešte minulý týždeň, keď lokálne plátky vo Fremonte zverejnili prípad, počas ktorého pri prenasledovaní takmer došla policajnej Tesle batéria. Správa sa stala natoľko virálna, že ju prebralo mnoho portálov. Ako ale uvádza Electrek, k tejto udalosti nedošlo vinou auta, alebo bola spôsobená ľudským faktorom.

Už počas zverejnenia aféry bolo spomenuté, že šlo o chybu strážnika, ktorý nedal automobil nabíjať po ukončení predchádzajúcej šichty. Podobné prípady zažívali policajti aj v prípade áut so spaľovacími motormi, ktoré zabudli službukonajúci policajti po skončení šichty dotankovať. Vzhľadom na to tak policajné oddelenie vydalo prehlásenie, v ktorom uvádza veci na správu mieru.

Zobraziť celú galériu (2)
Takto vyzerala Tesla Model S 85 pred úpravami na plne funkčné policajné vozidlo. Zdroj: Fremont Police Department

V prvej časti prehlásenia oddelenie uvádza, že ich lokálne rádiové spojenie sa za posledné roky stalo vďaka aplikáciám v telefónoch verejné, pričom k nemu majú prístup aj lokálne médiá. Takýmto spôsobom sa dostal miestny novinár k priebehu prípadu prenasledovania, ohľadom ktorého si neskôr vypýtal podrobnosti. Po následnom zverejnení prípadu však došlo k viacerým mylným dezinformáciám ohľadom batérií vo vozidle.

Vo vyjadrení ďalej oddelenie pokračovalo vysvetlením pozadia celého prípadu: „Počas prenasledovania v dĺžke takmer 16 kilometrov bola prekročená rýchlosť 177 km / h. Druhý dôstojník pri prenasledovaní poskytoval pravidelné aktualizácie týkajúce sa rýchlosti, polohy, všeobecného dopravného stavu a stavu vozovky.

Tesne predtým, ako prenasledovanie skončilo o 23:13 hod., dôstojník riadiaci Teslu zodpovedne oznámil svojim krycím jednotkám, že bude musieť ukončiť prenasledovanie, nakoľko je jeho batéria takmer vybitá. Hneď ako prešli výjazdom z diaľnice Montague, podozrivý predbehol okoloidúce vozidlá.

V tom čase dal policajný seržant, ktorý sledoval prenasledovanie, rozkazy na jeho ukončenie z dôvodu zaistenia verejnej bezpečnosti premávky. Vtedy Tesla odišla k neďalekej nabíjacej stanici a ostatné jednotky Fremontského policajného oddelenia sa vrátili do mesta.

Kalifornská diaľničná hliadka neskôr lokalizovala opustené prenasledované vozidlo v oblasti I680 na výjazde Berryess. Batéria Tesly sa nikdy nestala faktorom našej schopnosti prenasledovať podozrivého alebo vykonávať naše povinnosti. Táto situácia, hoci je trápna, sa nelíši od prípadov, keď klasické policajné vozidlo má málo alebo dokonca žiadne palivo“

Po vysvetlení prišla na adresu Tesly Model S 85 chvála. Počas posledných šiestich mesiacov došlo k dvom prenasledovaniam, počas ktorých Tesla predčila očakávania policajného oddelenia. Pracovníci pritom stále vyhodnocujú vozidlo z hľadiska jeho schopnosti slúžiť v policajnom zbore. Podľa vyjadrení vozidlo funguje veľmi dobre a vzhľadom na to uvažuje polícia o ďalšom nákupe, no tentokrát má na muške Model X.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP