Pomaly sa už stáva zvykom, že čo deň, to na internete nový podvod. Po mnohých upozorneniach na falošné súťaže rôznych podozrivých stránok na Facebooku sa podvodníci rozhodli zneužiť mená aj obchodných reťazcov a teraz aj ďalšieho operátora. Orange varuje svojich zákazníkov pred podvodnými súťažami, ktoré sú vyhlasované v jeho mene. Podvodníci lákajú ľudí na nový smartfón. O tomto probléme informoval operátor aj na oficiálnej facebookovej stránke.

Nové smartfóny od Samsungu si zdá sa neobľúbili len samotní zákazníci spoločnosti, ale aj podvodníci na Slovensku, ktorí už po niekoľkýkrát lákajú ľudí práve na výhru vlajkovej lode tejto značky.

Len pred pár dňami na nový Samsung Galaxy S10 lákali podvodníci aj v podvodnej súťaži v mene siete maloobchodných predajní COOP Jednota. K tomu sa však v prípade Orangeu pridáva aj možnosť vyhrať starší iPhone X.

Podvod neobchádza ani meno Orangeu

Práve tieto dva smartfóny sú predmetom výhry vo falošnej súťaži, ktorá sa teraz šíri medzi zákazníkmi Orangeu. Operátor ale žiadnu takúto súťaž nevypísal. Šírenie tohto podvodu potvrdili aj viacerí zákazníci, ktorí dostali takýto email. Falošná súťaž sľubuje možnosť výhry za zodpovedanie niekoľkých otázok v rámci fiktívneho prieskumu spokojnosti klientov Orangeu.

❌ Vážení zákazníci, dostali sme upozornenie na podvodné súťaže, ktoré vystupujú pod menom Orange Slovensko. ❌ Súťaže…

Gepostet von Orange am Donnerstag, 10. Oktober 2019

Nenechaj si ujsť
Podvodník oklamal Slovenku na sociálnej sieti a pripravil ju o tisíce. Vydáva sa za vojaka

Operátor však upozorňuje na to, že všetky súťaže vyhlasuje výhradne prostredníctvom oficiálnych kanálov a overených stránok na sociálnych sieťach. Pokiaľ tak niektorí zákazníci nájdu vo svojej schránke takýto podvodný mail, najlepším spôsobom je nepodľahnúť súťaživosti a takúto falošnú ponuku ignorovať.

Nenaleťte podvodníkom

Orange podotkol, že od výhercov nikdy nevyžaduje platobné údaje ani žiadne poplatky z výhry. Podvodníci sa totiž neraz aj pri facebookových súťažiach snažili od obetí vylákať citlivé údaje, aby sa mohli dostať k financiám. Ako sa teda zdá, snažia sa vymyslieť stále nové spôsoby ako oklamať nevedomých ľudí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom