Najstaršia sieť maloobchodných predajní na Slovensku registruje prípad podvodu, v ktorom zákazníkom prichádzajú textové správy o výhre smartfónu v súťaži. Žiadnu takúto súťaž však obchod nespustil. COOP Jednota tak kvôli tomuto prípadu upozorňuje spotrebiteľov na podvodné SMS správy, pričom už podala aj trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, informovala sieť v tlačovej správe. 

Na Slovensku sa čoraz častejšie stretávame s mnohými podvodmi nielen na Facebooku, ale obeťami sa v niektorých prípadoch stávajú aj mená známych spoločností. Po tom, ako podobný problém riešila pred niekoľkými mesiacmi BILLA, ocitla sa v podobnej situácii aj COOP Jednota. Ľudia totiž obdržali SMS správy o falošnej súťaži, v ktorej je hlavnou výhrou nový Samsung Galaxy S10.

Podvodná súťaž v mene COOP Jednoty

Spoločnosť preto upozorňuje ľudí, aby takéto správy neotvárali a nereagovali na ne. V správe odkazuje COOP Jednota aj na falošný web www.coop.new-notice.com, ktorý však nevlastní. V čase písania tohto článku bola stránka nedostupná.

Gratulujeme Vám! Supermarket COOP Jednota už 174 rokov uspokojuje zákazníkov vysoko kvalitnými výrobkami za najvýhodnejšie ceny. A je dôležité, aby sme sa každý rok neustále zväčšovali a rozvíjali. Takže dnes môžete získať Samsung Galaxy S10! Ak si chcete uplatniť nárok na svôj smartphone, odpovedzte na niekoľko otázok týkajúcich sa nášho supermarketu,“ píše sa v podvodnom texte.

Nenechaj si ujsť
Podvodník oklamal Slovenku na sociálnej sieti a pripravil ju o tisíce. Vydáva sa za vojaka

COOP Jednota každoročne pripravuje pre svojich zákazníkov mnoho súťaží o rôzne vecné ceny, medzi ktorými už boli aj automobily či bicykle. Súťaž o nový Samsung Galaxy S10, ktorá sa aktuálne šíri medzi Slovákmi, táto sieť predajní nevyhlásila.

„Žiadame všetkých, ktorí túto podvodnú správu dostanú, aby na ňu nereagovali a neotvárali ju, môže ísť totiž o vírus a hrozí aj možnosť zneužitia vašich osobných a bankových údajov,“ informovala COOP Jednota v tlačovej správe.

Nie je však presne jasné, čo týmto konaním podvodník sledoval alebo či chcel ľudí pripraviť o finančné prostriedky. V každom prípade je lepšie na takúto podvodnú správu nereagovať. Zatiaľ nie je známe ani to, či sa týmto spôsobom podarilo neznámemu páchateľovi ľudí oklamať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom