Najstaršia sieť maloobchodných predajní na Slovensku registruje prípad podvodu, v ktorom zákazníkom prichádzajú textové správy o výhre smartfónu v súťaži. Žiadnu takúto súťaž však obchod nespustil. COOP Jednota tak kvôli tomuto prípadu upozorňuje spotrebiteľov na podvodné SMS správy, pričom už podala aj trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, informovala sieť v tlačovej správe. 

Na Slovensku sa čoraz častejšie stretávame s mnohými podvodmi nielen na Facebooku, ale obeťami sa v niektorých prípadoch stávajú aj mená známych spoločností. Po tom, ako podobný problém riešila pred niekoľkými mesiacmi BILLA, ocitla sa v podobnej situácii aj COOP Jednota. Ľudia totiž obdržali SMS správy o falošnej súťaži, v ktorej je hlavnou výhrou nový Samsung Galaxy S10.

Podvodná súťaž v mene COOP Jednoty

Spoločnosť preto upozorňuje ľudí, aby takéto správy neotvárali a nereagovali na ne. V správe odkazuje COOP Jednota aj na falošný web www.coop.new-notice.com, ktorý však nevlastní. V čase písania tohto článku bola stránka nedostupná.

Gratulujeme Vám! Supermarket COOP Jednota už 174 rokov uspokojuje zákazníkov vysoko kvalitnými výrobkami za najvýhodnejšie ceny. A je dôležité, aby sme sa každý rok neustále zväčšovali a rozvíjali. Takže dnes môžete získať Samsung Galaxy S10! Ak si chcete uplatniť nárok na svôj smartphone, odpovedzte na niekoľko otázok týkajúcich sa nášho supermarketu,“ píše sa v podvodnom texte.

Nenechaj si ujsť
Podvodník oklamal Slovenku na sociálnej sieti a pripravil ju o tisíce. Vydáva sa za vojaka

COOP Jednota každoročne pripravuje pre svojich zákazníkov mnoho súťaží o rôzne vecné ceny, medzi ktorými už boli aj automobily či bicykle. Súťaž o nový Samsung Galaxy S10, ktorá sa aktuálne šíri medzi Slovákmi, táto sieť predajní nevyhlásila.

„Žiadame všetkých, ktorí túto podvodnú správu dostanú, aby na ňu nereagovali a neotvárali ju, môže ísť totiž o vírus a hrozí aj možnosť zneužitia vašich osobných a bankových údajov,“ informovala COOP Jednota v tlačovej správe.

Nie je však presne jasné, čo týmto konaním podvodník sledoval alebo či chcel ľudí pripraviť o finančné prostriedky. V každom prípade je lepšie na takúto podvodnú správu nereagovať. Zatiaľ nie je známe ani to, či sa týmto spôsobom podarilo neznámemu páchateľovi ľudí oklamať.

Pošli nám TIP na článokZo Slovenska