Pamätáš si ešte na klebety zo začiatku decembra, kedy sa predpovedal rovnaký osud PS4 exkluzivite Horizon: Zero Dawn ako minuloročnej hre roka Death Stranding? Tieto klebety o možnom porte akčnej adventúry na počítače práve potvrdili tri ďalšie anonymné zdroje pre portál Kotaku.

Bolo by to prvýkrát za dlhoročnú históriu PlayStationu, kedy by sa nejaká ich hra, vyvíjaná štúdiom patriacim pod Sony, dostala mimo domovskú platformu. Konkrétne ide o štúdio Guerrilla Games, stojace na strane Japoncov už od roku 2005, čiže približne rok po vydaní úspešnej PS2 exkluzivity Killzone. Od toho roku vyvíjali Holanďania hry len pre konzoly PlayStation, ktorých kvalitu im fanúšikovia ostatných platforiem mohli len závidieť.

Guerilla Games majú vo svojom repertoári okrem úspešnej trilógie Killzone a jej odbočiek aj komerčne úspešnú adventúru Horizon: Zero Dawn. Akcia zasadená do postapokalyptického otvoreného sveta vyšla na PS4 v roku 2017 a vďaka odmeňujúcej hrateľnosti, neopozeranej myšlienke a vycibrenému príbehu si odniesla niekoľko vysokých hodnotení a ocenení hry roka.

Nenechaj si ujsť
Najlepšia herná séria minulej dekády: Štúdio BioWare zrejme prinesie jej remaster

Zdroje si prajú zostať v anonymite, keďže podľa portálu Kotaku sú všetci traja v blízkom kontakte so Sony. PC verzia Horizon: Zero Dawn by vraj pre vývojárov nemala byť problémom, keďže hra beží na rovnakom engine Decima ako Death Stranding. Ako píšeme vyššie, ide o rázne a prekvapivé rozhodnutie zo strany Sony, keďže ich najväčší konkurent Microsoft už niekoľko rokov sprístupňuje všetky hry z Xboxu aj na počítačoch, čomu sa Sony bránilo zubami nechtami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú