BioWare sa radí medzi legendárne štúdiá v hernom priemysle, ktoré sa do histórie zapísalo viacerými úspešnými RPG sériami. Jednou z nich je aj pôvodná trilógia Mass Effect, o ktorej prerábke sa nám sníva už niekoľko rokov. Herné štúdio uverejnilo na svojom Twitteri krátke video, odkazujúce na sériu so Shepardom, a tak sa nejeden fanúšik domnieva, že BioWare konečne pristúpilo na prerábku tejto sci-fi trilógie.

Mass Effect je jedna z najlepšie hodnotených sérií éry PS3 a Xboux 360. Trilógia priniesla na herné obrazovky megalomanský sci-fi príbeh odohrávajúci sa desiatky rokov v budúcnosti. Na popredí vesmírneho príbehu si ty v koži veliteľa Sheparda, kde pomocou RPG prvkov, akčného súbojového systému a nekonečných dialógov riešiš problémy ako ľudskej, tak aj mimozemskej rasy. Hry sa v tej dobe vyznačovali nielen nádhernou grafikou, ale najmä rôznymi spôsobmi riešenia konfliktov s neustálym dopadom na dobrú alebo zlú povesť hrdinskej družiny.

Štúdio stojace za ďalšími legendárnymi RPG ako Baldur´s Gate, Dragon Age alebo nedávnym prešľapom Anthem zverejnilo na sociálnej sieti krátke video, opisujúce udalosti zasadené do vzdialenej budúcnosti. Na pozadí krátkej ukážky hrá hlavná téma pôvodnej Mass Effect trilógie, ktorej úlohou je nostalgicky navodiť diváka na pomalý príchod ikonického artworku z prvého dielu trilógie.

Video okomentovalo BioWare s jednoduchým popisom #MassRelays, čo okamžite zdvihlo hráčsku obec zo stoličiek čakajúcu na remaster trilógie už od uvedenia terajšej generácie konzol na trh. Čo však slovné spojenie Mass Relays v univerze Mass Effect znamená? Mass Relays tvoria navzájom prepojenú sústavu portálov, vďaka ktorým Shepard s jeho družinou mohli v pôvodných hrách cestovať naprieč ďalekými vzdialenosťami kozmu.

Nenechaj si ujsť
Revolučné omladzovanie Netflixu. Ako dokázali takmer 80-ročného De Nira zmeniť na o polovicu mladšieho mafiána?

Táto sieť portálov je tvorená starobylými artefaktami, vďaka ktorým civilizácia herného univerza môže cestovať medzi jednotlivými relé za zlomok času. Keďže príspevok toho veľa nepredviedol, vzniká otázka, či herné štúdio naozaj teasuje remamster trilógie. Aj keď nič potvrdené nie je, išlo by o logický krok BioWare smerom k fanúšikom, u ktorých si autori nedávnymi hrami ako Mass Effect: Andromeda alebo Anthem pošramotili dobré meno.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom