Boli doby, kedy zahrať si nejakú zo zásadných hier konkurenčnej konzoly na domácom poli bolo nemysliteľné. Playstation však v poslednej dobe so svojími exkluzivitami poľavuje a najnovšie klebety naznačujú PC verziu Horizon: Zero Dawn.

Začalo to sprístupňovaním hier od štúdia Quantic Dreams, ktoré svoje dva klenoty ešte z čias PS3 niekoľko mesiacov dozadu vydali aj na počítačoch. Ďalšou exkluzivitou, ktorá sa objavila zatiaľ iba na PS4 a momentálne valcuje všetky ostatné konkurenčné hry je kojimovské Death Stranding. Aj táto hra je momentálne dostupná len na konzole od Sony, no v blízkej budúcnosti sa simulátor kuriéra objaví aj na PC.

Na možnosť PC portu jednej zo zásadných hier PS4 poukázal ruský YouTuber Anton Logvinov, ktorý predtým predpovedal aj port Death Stranding. Aj keď by sa nám takáto možnosť užiť si Horizon: Zero Dawn nesmierne páčila, ide o diametrálne odlišnú situáciu oboch hier.

Guerrilla Games v porovnaní s Kojima Productions je zmluvne viazané vydávať hry exkluzívne pre platformu od Sony. Ide totiž o first-party štúdio, zatiaľ čo Kojima pod značku Playstation oficiálne nepatrí. Engine jeho hry je takisto uskutočniteľný na PC, zatiaľ čo portovanie technológie Horizon: Zero Dawn je skôr otázne.

Nenechaj si ujsť
Toto sú hry, ktoré v roku 2019 trpeli otrasnou technickou stránkou

Tieto dohady by sme brali skôr s rezervou a radšej sa zameriavali na to, čo je pravdepodobné aj zo strany samotných Guerrilla Games. Tí podľa nedávnych inzerátoch pracujú na pokračovaní ich hry, čo potvrdili otvorené pracovné pozície smerované na projekt pre PS5.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom