Päťročnú hernú konzolu od Sony čaká ďalší nabitý rok. Podobne ako každý rok, aj tento sa môžeš tešiť na mnoho nových titulov, ale aj zaujímavé príslušenstvo.

Od predstavenia tejto konzoly sa doposiaľ predalo viac než 70 miliónov kusov a momentálne sa jedná o najpopulárnejšiu hernú konzolu na svete. A vyzerá to tak, že tento rok nenastane žiadne spomalenie. Čo všetko teda môžeš očakávať?

Shadow of the Colossus

Vydanie: 6. február

Fanúšikom hier a pamätníkom starších konzol túto hru určite ani netreba predstavovať. V roku 2005 zožala obrovský úspech na PlayStation 2 a po desaťročí je pripravená na veľký comeback. Cieľ hry však ostane rovnaký – budeš musieť zabíjať gigantické monštrá.

God of War

Vydanie: 1. kvartál 2018

Znovuzrodenia sa tento rok dočká aj séria založená na gréckej mytológii, God of War. Môžeš sa tešiť na známeho holohlavého Kratosa, ktorý bude musieť čeliť rôznym netvorom, drakom a bohom. Tvorcovia sa rozhodli hru poskladať od základov úplne nanovo, no odrážali sa pritom od zabehnutých príznačných prvkov.

Nenechaj si ujsť
Prvý oficiálny náhľad na PUBG pre smartfóny. Vyzerá výborne

Spider-Man

Vydanie: 1./2. kvartál 2018

Peter Parker – presne taký, ako ho všetci poznajú a milujú. Tohtoročné vydanie sa bude odohrávať v New Yorku a vydavateľ tvrdí, že Spider-Man bude opäť o čosi skúsenejší.

playstation 4
Zobraziť celú galériu (10)
Insomniac Games/Sony

Detroit: Become Human

Vydanie: jar 2018

Hra, ktorá poteší najmä fanúšikov futurizmu a robotov. Očakávaný titul o umelej inteligencii a budúcnosti ľudstva sa bude odohrávať vo vynovenom Detroite. Mesto sa stalo významným uzlom pre inteligentných robotov, ktorí vyzerajú presne ako ľudské bytosti. Problém nastane, keď sa robot Kara „prebudí“ z otroctva a bude sa dožadovať slobody.

Days Gone

Vydanie: 2018

Doteraz spomínané hry väčšinou nadväzovali na staršie tituly alebo série, no táto je výnimočne úplne nová. Zasadená je do post-zombie apokalyptického žánru, pričom sa odohráva dva roky po globálnej pandémii. Čeliť budeš musieť hladným zombíkom a ďalším nebezpečným zvieratám.

Dreams

Vydanie: 2018

Novinka od tvorcov populárnej hry LittleBigPlanet. Titul pod názvom Dreams bude o vytváraní herných svetov, pričom nepôjde tak úplne o hru, ale skôr o nástroj. Okrem vytvárania vlastných svetov budeš môcť nakupovať aj iné, vytvorené ostatnými hráčmi. Podobne ako LBP, aj Dreams ponúkne jednoduchú kampaň, ktorá predstaví možnosti vytvorenia svetov.

Death Stranding

Vydanie: 2018

Napriek tomu, že už na hru existuje niekoľko trailerov, je veľmi ťažké usúdiť, o čo vlastne jedná. Nie je známe, či to bude FPS, alebo TPS a ani či sa bude odohrávať v otvorenom svete. Hlavnou postavou však bude Norman Reedus z „The Walking Dead“ a Mads Mikkelsen, dánsky herec z „Casino Royale“, sa zas javí ako antagonista.

Red Dead Redemption 2

Vydanie: 2. kvartál 2018

Séria Red Dead je medzi hráčmi veľmi obľúbená. Páči sa im rozprávanie príbehu, ale aj obrovský otvorený svet. Red Dead Redemption 2 bude pokračovanie nesmierne populárnej legendy Red Dead Redemption, ktorá bola uvedená na Xbox 360 aj PS3. Jej uvedenie by mohlo nastať niekedy na jar a okrem nej môžeš v tomto roku očakávať aj ďalšie tituly, ako napríklad Far Cry 5 alebo A Way Out.

Vylepšené PlayStation VR

Vydanie: 2018

Okrem hier sa s istotou dočkáme aj nejakého nového herného príslušenstva. Jedným bude aj nová generácia headsetu PlayStation VR, ktorá pri zachovaní ceny predchodcu prinesie významné vylepšenia. Bude to napríklad možnosť uchytenia kábla a opravené nefunkčné HDR svetlo. Headset by pritom nemal byť drahší ako 330 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom