Hru Player Unknown’s Battlegrounds (PUBG) hrajú milióny ľudí po celom svete. Donedávna však bola dostupná výhradne len pre PC platformu. Postupom času sa však dočkali aj majitelia konzoly Xbox, pričom ako ďalší by mohli nasledovať majitelia smartfónov.

V minulom roku spoločnosť Tencent oznámila, že začala pracovať na mobilnej verzii slávnej hry PUBG, ktorá však bude určená zatiaľ len pre čínsky trh. Po dlhých mesiacoch môžme vidieť prvý trailer, ktorý čo to napovie.

Takmer žiadny rozdiel

Pri pohľade na túto krátku ukážku môžeš vidieť, že sa skutočne jedná o takmer presnú kópiu počítačovej verzie. Grafika je úhľadná, prepracované je okolie a aj fyzika hry. Chýbať by nemali rôzne vozidlá či tzv. dropy.

V samotnej hre, bohužiaľ, nie je možné vidieť, ako bude fungovať samotné ovládanie. Pravdepodobne však pôjde o dotykové ovládacie prvky na displeji. Prípadne by mohli byť podporované rôzne ovládače, do ktorých je možné vložiť smartfón a pomocou fyzických tlačidiel hru ovládať. Zatiaľ nebol stále stanovený oficiálny dátum, kedy bude hra predstavená. Spustená je len predregistrácia na oficiálnej stránke.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom