Spoločnosť Packeta prichádza s veľkou zmenou a službu, ktorú doteraz testovali vo svojej aplikácii pre iOS, konečne spúšťajú aj pre používateľov s Androidom, o čom inforomovala na svojom blogu. Reč je o posielaní balíkov bezkontaktným spôsobom cez rozsiahlu sieť Z-BOXov. Novinkou posiela Slovenskej pošte jasný signál, má to len jednu drobnú nevýhodu.

Žiadne čakanie na pošte

Najväčšou výhodou Z-BOXov je to, že sú otvorené 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Taktiež za bežných okolností netreba čakať v rade a vypĺňať otravné tlačivá. Balík jednoducho nahodíš do aplikácie, dostaneš unikátny kód a vložíš ho do jedného zo Z-BOXov, ktoré sú na Slovensku pomerne rozšírené. Spoločnosť uvádza, že celý proces nahodenia do aplikácie zaberie zhruba 30 sekúnd.

Ďalšou výhodou je bezkontaktnosť. Pri tomto procese totiž nemusíš prísť do kontaktu s nikým, okrem svojho smartfónu. „Ako sme vás už informovali, táto služba bola doteraz možná len pre užívateľov mobilných telefónov iOS. S radosťou teda oznamujeme, že posielanie zásielok cez Z-Boxy je odteraz dostupné aj pre všetkých užívateľov smart telefónov s operačným systémom Android,“ píše spoločnosť Packeta.

Cenník zásielok sa navyše oproti posielaniu cez kamenné pobočky nemení, takže si nebudeš musieť vôbec priplatiť. Packeta dokonca na oslávenie novinky spustila akciu, v rámci ktorej môžeš svoj prvý balík poslať komukoľvek na Slovensku len za jeden cent, ak použiješ kód ZBOX1. Akcia platí do konca apríla, teda 30.04.2023.

Ak už si novinku stihol využiť a nevedel si o promo kóde, na svoju nasledujúcu zásielku môžeš použiť kód ZBOX30, ktorý ti dá 30 % zľavu. Aj tento kód platí len v rámci Slovenskej republiky do konca apríla.

Facebook/Zásielkovňa

Perfektná cena, no drobná nevýhoda

Na tejto novinke je ťažké nájsť akúkoľvek chybu. Ide o niečo, čo v zahraničí funguje už dlhú dobu a je skvelé, že sa tento typ zásielkovej služby dostal aj k nám. Packeta je tak omnoho väčším konkurentom Slovenskej pošte, ktorá si ešte pred pár rokmi užívala ohromný náskok pred akoukoľvek konkurenciou.

Packeta umožňuje posielať balíky už od 3,30 €, pričom cenník Slovenskej pošty pre balíky do 5 kg začína na 3,90 €. Je to jasný signál, že náskok už nie je taký, ako kedysi býval.

Packeta týmto spôsobom umožňuje posielať zásielky v rámci Slovenska, Česka, Maďarska a Rumunska. To je síce skvelá správa, no v tomto ohľade stále vedie Slovenská pošta, ktorá dokáže zásielku doručiť takmer hocikam – samozrejme sa príplatok. V prípade Packety ale hovoríme o veľmi odlišnom type služby a veríme, že zoznam krajín sa bude časom rozrastať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú