Trpezlivosť majiteľov iPhonov s novým systémom iOS 12 v beta verzii počas posledných dní skúšala otravná notifikácia o dostupnosti novej aktualizácie. Apple smartfóny totiž upozorňovali na nový update pri každom odomknutí, alebo aj miernom stiahnutí notifikačnej lišty. Spoločnosť teraz skutočne vydala aktualizáciu, ktorá odstraňuje chybu s neustále sa objavujúcim upozornením o dostupnosti aktualizácie iOS 12.

Všetko to začalo len prednedávnom, keď Apple poskytol beta testerom systému iOS 12 novú aktualizáciu, ktorá obsahovala skutočne otravnú chybu. Po každom odomknutí smartfónu alebo otvorení lišty s upozorneniami, sa totiž zobrazilo upozornenie na novú aktualizáciu systému iOS 12, aj keď v skutočnosti nebol žiaden update dostupný. Takýto „bug“ otravoval zhruba 4 milióny beta testerov systému iOS 12, pokým Apple problém nenapravil.

Spoločnosť už vydala novú a tentokrát skutočnú aktualizáciu

Oprava tejto chyby je dostupná v najnovšom balíku, ktorý už spoločnosť vypustila medzi používateľov. Upozornenie s textom „Je dostupná nová aktualizácia iOS. Aktualizuje z iOS 12 beta.“ je po neustálom zobrazovaní konečne opravené.

Za týmto problémom má byť podľa človeka menom Guilherme Ramo kód v systéme iOS, ktorý počíta čas do expirácie aktuálneho buildu systému na základe dátumu. V chybnej verzii tak mal tento dátum takmer vypršať, čo bolo príčinou neustále sa objavujúceho upozornenia o dostupnosti novej aktualizácie, aj keď tá reálne vydaná nebola.

Nenechaj si ujsť 
Určité časti systému v beta verzii iOS 12 opäť naznačujú funkciu, ktorú doteraz iPhony nikdy nemali

V nastaveniach iPhonu si však už teraz každý nájde update iOS 12 beta 10 pre verejnosť a beta 12 pre vývojárov, ktorý všetko opäť vracia do normálu. Beta testeri museli od začiatku počítať aj s nedostatkami systému. Ten Apple stále ladí, aby o pár dní mohol ukázať jeho oficiálnu verziu.

Zobraziť celú galériu (0)
Marques Brownlee/YouTube

Nový iOS 12 vo finálnej podobe bude odhalený už na konferencii 12. septembra. Spoločnosť ho tak bude môcť sprístupniť všetkým používateľom vybraných iPhonov a iPadov. Spolu s ešte lepším systémom sa však ukážu aj nové zariadenia. Medzi nimi nebude chýbať trojica iPhonov, vylepšený iPad Pro, ale aj inteligentné hodinky Apple Watch Series 4. Na detailnejšie informácie o všetkých produktoch si tak počkáme už len zopár dní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú