Zvesti o tom, že Apple chystá dual-SIM podporu pre svoje nové modely iPhonov už unikli pred nejakým časom na verejnosť. Teraz túto teóriu podporil aj nenápadný odkaz v najnovšom operačnom systéme iOS 12 vo verzii beta. 

Už dlhšie je známe, že Apple sa tento rok chystá predstaviť hneď viacero nových iPhonov. Jeden z nich, označovaný aj ako iPhone X Plus, by mal prísť s veľkou 6,5“ OLED obrazovkou, „ikonickým“ výrezom v displeji či vylepšenou funkciou FaceID. Najnovšie sa k zástupu funkcií pridala aj dual-SIM podpora, na ktorú dokonca odkazuje aj najnovšia beta verzia operačného systému iOS 12.

Beta veria 5 v iOS 12 prezradila možno viac ako Apple chcel

O nenápadnej referencii na dual-SIM podporu informoval portál 9to5Mac. Developer beta verzie operačného systému iOS s poradovým číslom 5 našiel odkaz, ktorý hovorí o druhom fyzickom porte pre SIM kartu. To znamená, že nový model iPhonu nebe obmedzený len na jednu SIM kartu, či podporu eSIM.

Pravdepodobnosť dual-SIM podpory naozaj je vysoká

To, že dual-SIM podpora v novinke od Apple bude aj skutočnosťou je odteraz oveľa vyššia. Predsa len, už aj v minulosti sa stalo, že samotný operačný systém zariadení od Apple ukázal, čo môžeme očakávať od noviniek. Príkladom môže byť aj operačný systém HomePodu, ktorý nám ukázal dizajn prednej strany iPhonu X, či beta verzia iOS 11, ktorá predpovedala Animoji, FaceID a vylepšene AirPody. Dual-SIM podpora by mnoho fanúšikov Applu potešila a my dúfame, že bude naozaj skutočnosťou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom