O nadchádzajúcich iPhonoch sa už popísalo toľko, že je ťažké rozoznať, čo je pravdou a čo len zavádzaním. Predstavenie nových modelov sa ale nezadržateľne blíži, a tak si aspoň zhrňme informácie, ktoré sú najviac pravdepodobné.

Vo vzduchu visia dve najdôležitejšie otázky. Kedy sa nových zariadení dočkáme a čo prinesú. Oficiálny dátum zatiaľ nebol zverejnený, no keď sa pozrieme do histórie, nové zariadenia boli vždy predstavené v prvej polovici septembra, pričom ešte koncom mesiaca sa začal ich oficiálny predaj. Rovnaká situácia sa preto očakáva aj v tomto prípade. Čo teda od nových iPhonoch očakávať?

Vylepšené FaceID a jeho širšie využitie v systéme aj aplikáciach
Predstavenie až troch nových modelov, pričom jeden z nich bude cenovo dostupnejším (cena okolo 750 €). Nezaobíde sa to ale bez kompromisov a lacná varianta môže mať len LCD displej či jeden fotoaparát namiesto dvoch

Zobraziť celú galériu (0)
Screenshot/Youtube/ CURVED

Zvyšné dve verzie budú vybavené OLED panelom a prémiovými materiálmi. Cena najlacnejšieho začne na 999 € a verzia Plus bude ešte drahšia. V najvyššej pamäťovej konfigurácií sa cena môže vyšplhať až na 1500 €
Samozrejmosťou je nový, výkonnejší a úspornejší procesor a s ním aj nová verzia iOS 12
Predstavenie nových iPhonoch
Zobraziť celú galériu (0)
Marques Brownlee/YouTube

Prečítaj si tiež
Úspešnosť iPhonu X môže znamenať pre Apple zásadný problém, ktorého sa tak ľahko nezbaví

Veľmi pravdepodobná je aj podpora dual SIM a tiež rýchle nabíjanie, po ktorom používatelia volajú už poriadne dlhú dobu

Hovorí sa samozrejme aj o ďalších funkciách, ako dotykové pero, plnohodnotné NFC a mnoho ďalšieho, no o nich sa viac polemizuje a je pri nich menšia pravdepodobnosť implementácie.

Ak sa ti však nepáči to, akým dizajnovým smerom sa spoločnosť Apple vydala, je tu dobrá príležitosť ku kúpe staršieho modelu. Bezpochyby ostanú v predaji aj modely iPhone 7/Plus a iPhone 8/Plus, ktoré aj dnes majú dostatok výkonu a minimálne v prípade 8-čky je zaručená aj dlhá softvérová podpora.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom