Keď Mozilla vydala svoj najnovší Firefox Quantum, mnohých používateľov prekvapila jeho rýchlosťou. Teraz však konkurencia vytasila novú zbraň. Prehliadač Opera 51 prináša významné zlepšenie rýchlosti, ktorou teraz tromfne aj Firefox Quantum od Mozilly.

Opera uviedla stabilnú verziu svojho prehliadača vo verzii 51 len pred pár dňami. Nová verzia s niekoľkými menšími, ale aj zásadnejšími vylepšeniami si však rýchlo získava pozornosť.

Firefox predbehla najnovšia Opera

Podľa tvrdení spoločnosti je nová Opera 51, založená na Chromiu 64, rýchlejšia v porovnaní s Mozillou Firefox Quantum až o 38 %. Takýto výsledok prinieslo testovanie v benchmarku Speedometer 2.0. Opera 51 sa tak postavila proti rýchlemu Firefoxu a oba prehliadače bežali na notebookoch HP Spectre s operačným systémom Windows 10. Výsledný rozdiel tak určil víťaza a Opere 51 priniesol titul aktuálne najrýchlejšieho prehliadača.

Nenechaj si ujsť
Microsoft Edge v teste prehliadačov celkom jednoznačne porazil konkurenciu

Okrem výrazného zlepšenia rýchlosti sa však používatelia dočkajú aj niekoľkých menších zmien. Novinkou je teda napríklad pri rozsiahlom obsahu na webe rýchly návrat na jeho vrch už po jedinom stlačení karty v prehliadači. Opera v novej verzii 51 tiež vylepšuje importovanie záložiek z iných prehliadačov. Zmien sa dočkalo aj „Súkromné prehliadanie“, karta naposledy otvorených webov, nastavenie tapety či obnovenie nastavení.

Nové funkcie a možnosti teda neprinášajú mnoho dôležitých zmien, pretože tie sa týkajú najmä celkovej rýchlosti prehliadača. Niekoho však môže potešiť, že sa vývojári zamerali tiež na podporu Flashu pre všetky weby či nastavenie zálohovania. Všetky tieto novinky tak spolu posúvajú Operu o krok vpred pred konkurenciu, ktorú ale predbieha najmä svojou bleskovou rýchlosťou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom