Microsoft postavil proti sebe najznámejšie prehliadače v teste spotreby energie, ktorý s prehľadom vyhral Edge. Zároveň však rozbehol silnú ofenzívu voči Google Chrome. 

Microsoft pred koncom roka postavil proti sebe známe webové prehliadače Microsoft Edge, Google Chrome, Mozillu Firefox a Operu. Test mal za úlohu preveriť spotrebu energie pri prehrávaní HTML5 videa až do vybitia batérie. Prehliadače boli spustené na známom notebooku Surface Book s najnovšou verziou Windows 10 Fall Creators.

Zobraziť celú galériu (1)
microsoftedge.github.io

Edge vyhral celkom jednoznačne

V tomto teste jednoznačne vyhral Microsoft Edge, ktorý dokázal prehrávať video o 29 % dlhšie ako Chrome, o 40 % dlhšie ako Opera a až o 79 % dlhšie ako Firefox. Microsoft taktiež zverejnil všetky podrobnosti testu a použitú metodiku s podrobnými výsledkami na stránkach GitHub.

Chce dobehnúť Chrome

Microsoft však ide ešte ďalej a tvrdí, že ich Edge poskytuje rýchlejšie a bezpečnejšie prehliadanie ako Google Chrome. V priloženom videu Microsoft tvrdí, že ich prehliadač je o 48 % rýchlejší a dokázal zablokovať o 18 % viac phishingových stránok. To je celkom pôsobivý výsledok, no Chrome má stále 60 % podiel na trhu. Microsoft bude musieť zapracovať, aby Chrome dobehol.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom