Microsoft postavil proti sebe najznámejšie prehliadače v teste spotreby energie, ktorý s prehľadom vyhral Edge. Zároveň však rozbehol silnú ofenzívu voči Google Chrome. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Microsoft pred koncom roka postavil proti sebe známe webové prehliadače Microsoft Edge, Google Chrome, Mozillu Firefox a Operu. Test mal za úlohu preveriť spotrebu energie pri prehrávaní HTML5 videa až do vybitia batérie. Prehliadače boli spustené na známom notebooku Surface Book s najnovšou verziou Windows 10 Fall Creators.

Zobraziť celú galériu (1)
microsoftedge.github.io

Edge vyhral celkom jednoznačne

V tomto teste jednoznačne vyhral Microsoft Edge, ktorý dokázal prehrávať video o 29 % dlhšie ako Chrome, o 40 % dlhšie ako Opera a až o 79 % dlhšie ako Firefox. Microsoft taktiež zverejnil všetky podrobnosti testu a použitú metodiku s podrobnými výsledkami na stránkach GitHub.

Chce dobehnúť Chrome

Microsoft však ide ešte ďalej a tvrdí, že ich Edge poskytuje rýchlejšie a bezpečnejšie prehliadanie ako Google Chrome. V priloženom videu Microsoft tvrdí, že ich prehliadač je o 48 % rýchlejší a dokázal zablokovať o 18 % viac phishingových stránok. To je celkom pôsobivý výsledok, no Chrome má stále 60 % podiel na trhu. Microsoft bude musieť zapracovať, aby Chrome dobehol.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
40%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
20%
Neznášam to
20%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.
  • Marek Boř

    Stejně Edge nikdy používat nebudu… chrome či firefox jsou možná pomalejší.. ale zase toho mraky umí… pluginy, které nikdo na edge dělat nebude… ať raději opraví chyby ve windows, než aby museli mít vlastní prohlížeč, když už existují mnohem lepší :)