Asociácia dodávateľov komunikačných infraštruktúr (NATE) varovala pred protestami proti 5G, ktoré sa majú konať 6. júna. Je veľmi pravdepodobné, že protestujúci by mohli opäť spôsobiť ničenie 5G stožiarov, informuje CNET.

Na tento víkend majú aktivisti a odporcovia 5G naplánovaný globálny protestný deň. Organizácia NATE prostredníctvom svojho webu upozornila pred možnými útokmi a ničením 5G stožiarov. 5G Global Protest Day, ako znie oficiálny názov protestu, by sa mal konať nielen v USA, ale rovnako aj v Európe.

Združenie NATE zastupuje spoločnosti v Spojených štátoch amerických, Kanade, Veľkej Británii, Číne, Singapure, Španielsku, Bahamách, Portoriku, Ghane, Izraeli, Jamajke, Nigérii, Saudskej Arábii či Trinidade.

„NATE pripomína členským spoločnostiam a ich zamestnancom, aby dodržiavali bezpečnostné opatrenia, boli ostražití a hlásili akékoľvek nezvyčajné alebo podozrivé činnosti, ktorým budú svedkami počas tohto víkendu pri cestovaní do práce a pri práci na vežiach.“

Ako píše Light Reading, generálny riaditeľ NATE Todd Schlekeway uviedol, že združenie sa dozvedelo o protestoch od prevádzkovateľov bezdrôtových sietí a vežových spoločností.

Protesty majú byť pokračovaním po útokoch na stožiare s 5G vysielačmi napríklad vo Veľkej Británii kvôli falošným teóriám o škodlivosti na zdravie či priamym súvisom so šírením koronavírusu.

Avšak azda najväčšou bizarnosťou a podvodom roka sa dá nazvať USB kľúč s názvom 5GBioShield, ktorý vraj vytvorí neviditeľnú bublinu. Má ľudí ochrániť pred 5G žiarením a viac si o ňom môžeš prečítať v samostatnom článku.

Ďalšie články k téme:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP