Zaujímavá situácia sa udiala na sociálnej sieti Twitter. Spoločnosť Xiaomi na svojom účte zverejnila anketu, v ktorej mali používatelia možnosť zahlasovať, či sa im páči viac nadstavba MIUI alebo preferujú čistý Android. Výsledok však prekvapil.

Spoločnosť Xiaomi je známa tým, že svoje smartfóny (okrem Mi A1) dodáva s vlastnou nadstavbou MIUI, ktorá je všeobecne medzi používateľmi veľmi obľúbená. Vďačí tomu hlavne pre široké možnosti prispôsobenia a príkladnú podporu zo strany výrobcu. Len nedávno sme ti priniesli správu o tom, že na najnovšiu MIUI 9 plánuje Xiaomi aktualizovať aj vyše 5 ročné modely. O to viac prekvapili výsledky ankety a Xiaomi sa ju po chvíli rozhodlo vymazať.

Android alebo MIUI?

Keďže túto anketu vytvorila samotná spoločnosť, dalo by sa očakávať, že jej výsledok bude jasný a to v prospech nadstavby MIUI. Pravdepodobne však tím stojacimi za sociálnym účtom nesprávne prečítal svoje publikum, nakoľko sa 57 % z nich vyjadrilo, že preferujú radšej čistý Android. Prieskumu sa zúčastnilo takmer 15 000 ľudí. Netrvalo dlho a Xiaomi sa rozhodlo tento príspevok stiahnuť zo svojej stránky.

Nenechaj si ujsť!
Recenzia | Xiaomi Mi A1 by som nemal problém vymeniť za môj trikrát drahší Galaxy S8

Spoločnosti sa k podobným prieskumom uchyľujú čoraz častejšie. Uvedomujú si silu a veľkosť sociálnych sietí. To im pomáha vytvárať produkty, ktoré následne dokážu osloviť veľkú skupinu ľudí. Zároveň tak získavajú od fanúšikov aj spätnú väzbu. Ktovie, či si aj túto skúsenosť vezme spoločnosť k srdcu a začne ponúkať viac zariadení, na ktorých sa bude nachádzať čístý Android.

Jeho výhody sú oproti rôznym nadstavbám nesporné. Predovšetkým prispieva k rýchlejším aktualizáciám, čo patrí medzi najväčšie nedokonalosti Androidu. Aký je tvoj postoj k tomu? Preferuješ vlastné rozhranie od niektorého z výrobcov alebo si zástanca čistého Androidu?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom