Napriek tomu, že posledné prieskumy ukázali, že najnovší Android 8.0 Oreo je len na približne 1% zariadení, Google už usilovne pracuje na jeho ďalšej verzii. Predstavená by mala byť už čoskoro.

Ak Google bude nasledovať tradíciu, ďalšia verzia Androidu bude označená ako Android 9.0 ‚‚P.’’ Súčasný pracovný názov je Pistachio Ice Cream. Podľa informácií, je cieľom Googlu vytvoriť vizuálne atraktívny operačný systém. Dúfa, že týmto krokom priláka viac zákazníkov od spoločnosti Apple.

Väčšia integrácia Google Asistenta a podpora pre displeje s výrezom

Aj keď smartfónov, ktoré by disponovali výrezom v displeji je na trhu ako šafránu, Google premýšľa do budúcna. Najnovší Android bude podporovať rôzne typy displejov, vďaka čomu budú mať výrobcovia a vývojári k dispozícií nástroje na prispôsobenie k danému displeju. Čoraz viac výrobcov sa totiž prikláňa k myšlienke výrezu v displeji, teda trendu, ktorý naštartoval Apple a jeho iPhone X. Takýmto spôsobom teda úhlavný konkurent ovplyvní aj budúcu podobu Androidu.

Nenechaj si ujsť!
Samsung predstaví svoju utajovanú zbraň možno už tento rok. Čo prinesie skladací Galaxy X?

Zlepšiť sa má aj výdrž batérie a dizajn používateľského prostredia má prejsť takisto veľkou zmenou. Systém by mal priamo podporovať aj smartfóny s viacerými displejmi. Momentálne najznámejším funkčným smartfónom je ZTE Axon M, no hovorí sa, že takýto smartfón plánuje predstaviť aj Samsung. Google takisto hľadá spôsoby, aby jeho asistent dostal v systéme viac priestoru. Preto by mal umožniť vývojárom zahrnúť ho do svojich aplikácií.

Android P informácie
Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/Youtube/TechConfigurations

Viac informácií by sme sa mali dozvedieť už na tohtoročnej akcii Google I/O, ktorá sa koná 8. – 10. mája. Posledné dve verzie boli predstavené na tejto konferencii, tak veríme, že tento trend bude nasledovať. Skutočný dátum vydania bude pravdepodobne až niekedy na jeseň, keď budú predstavené zariadenia Pixel.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom