Ďalšia vlna predstavovania vlajkových lodí sa pomaly blíži a z radu nechce vytŕčať ani známy výrobca „zabijakov vlajkových lodí“. Ten sa chystá onedlho ukázať svoj najlepší model doteraz, ktorý pôjde v šľapajách predchodcu, no prinesie niekoľko zásadných vylepšení. Nové zmeny v pripravovanom OnePlus 6T nám ukázali posledné rendery zobrazujúce dve vyhotovenia smartfónu v lesklej a matnej čiernej farbe. 

Čínske Oppo a OnePlus majú toho spoločného viac ako by sa zdalo. Títo dvaja výrobcovia medzi sebou zdieľajú okrem materskej spoločnosti aj dizajnovú stránku smartfónov, ktorú teraz plánuje využiť očakávané OnePlus 6T. V auguste predstavené Oppo R17 prinieslo so sebou nový, elegantnejší výrez obrazovky, ktorý je viditeľne menší než u ostatných smartfónov. Popritom sa však dostalo aj na odstránenie snímača odtlačkov prstov zo zadnej steny, ktorý sa presunul priamo do displeja.

Malé, veľké inovácie

Rovnaké zmeny čoskoro zasiahnu podľa nových renderov aj očakávané OnePlus 6T, ktoré dostane obdobný hardvér ako aktuálny model, no príde s vylepšeným dizajnom. Útroby smartfónu by tak mali opäť skrývať výkonný čip Snapdragon 845 a 6 GB RAM-ky, respektíve 8 GB RAM v najvyššej verzii. Spoločnosť už oficiálne potvrdila, že popri všetkých zmenách odstráni z konštrukcie aj 3,5 mm audio jack. Tento obľúbený prvok tak zrejme pomaly, ale isto zo smartfónov vymizne. Ušetrené miesto by sa ale mohlo prejaviť pri trochu väčšej batérii.

Nenechaj si ujsť
360° video úplne odhalilo dizajn očakávaného OnePlus 6T

Najväčšie vylepšenia sa ale dotknú výrezu obrazovky a zabudovaného snímača odtlačkov v displeji. „Kvapka“ na vrchu displeja totiž zaberie oveľa menej miesta a nebude tak príliš prekážať pri každodennom používaní smartfónu. Poprvýkrát sme sa s obdobne spracovaným výrezom stretli u Essential Phone, ktorý sa ale s príliš veľkým úspechom nestretol. Malý „notch“ sa už čoskoro bude snažiť rozšíriť práve OnePlus 6T, ktoré sa podľa posledných informácií môže predávať aj v americkom T-Mobile. Týmto krokom by spoločnosť poprvýkrát nadviazala spoluprácu s veľkým operátorom.

Predpokladaná cena sa má pohybovať na úrovni 474 € a prvé oficiálne odhalenie smartfónu sa môže konať už v polovici októbra. Presný dátum premiéry zatiaľ známy nie je. Vyššie spomenutý zabudovaný snímač odtlačkov prstov v displeji už načrtla aj indická reklama Amazonu. V nej si zahral tamojší ambasádor značky, ktorý prezradil, že OnePlus 6T ponúkne ešte „kúlovejší spôsob odomykania“.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom