Keď čínske Oppo prednedávnom predstavilo svoj revolučný model Find X, prekvapilo ním celý smartfónový priemysel. Veľké vylepšenia si však pýtajú svoju daň v podobe vyššej ceny, ktorá ale nemusí vyhovovať každému. Spoločnosť teraz ukázala dostupnejší Oppo R17 Pro s prémiovou výbavou tohto drahšieho modelu, ktorá zahŕňa aj vstavaný snímač odtlačkov prstov v displeji.

Milovníkov nových technológií prekvapilo Oppo s modelom Find X, ktorý v sebe nesie unikátny vysúvací mechanizmus fotoaparátov či 3D rozpoznávanie tváre a vstavaný snímač odtlačkov prstov v displeji. V prípade jedinečnej edície Lamborghini sme sa dočkali aj extrémne rýchleho nabíjania batérie. Časť prémiovej výbavy tohto kúsku teraz Oppo prinieslo aj do o čosi lacnejšieho smartfónu s označením R17 Pro.

Výkonný elegán s fotoaparátom prémiových Samsungov

Novinka s procesorom Snapdragon 710 je vybavená tiež obrovskou 8 GB operačnou RAM pamäťou. Takáto kombinácia vo výsledku prinesie dostatok výkonu aj pre náročné úlohy. Dostatok priestoru zabezpečuje 128 GB interného úložiska, ktoré sa však nedá rozšíriť microSD kartou.

Nádherný dizajn Oppo vyšperkovalo elegantným výrezom displeja v tvare kvapky, ktorý v sebe nesie len predný 25 MPx fotoaparát s clonou f/2.0 a schopnosťou vytvárať kvalitné selfíčka. Netradičné riešenie však odhaľuje zadná sklenená stena smartfónu. Po vzore iných výrobcov stavilo aj Oppo na hlavný fotoaparát s troma objektívmi.

„Triple“ kamera dostala v strede umiestnený objektív a optickú stabilizáciu obrazu. Stredný fotoaparát pritom pochádza priamo zo Samsungu Galaxy S9 a Galaxy Note 9. Jedná sa totiž o fotoaparát s 1/2,55″ snímačom o rozlíšení 12 MPx a s variabilnou clonou. Jej hodnota sa podľa okolitých podmienok môže meniť od f/1.5 do f/2.4. Tento objektív dopĺňajú ďalšie dva fotoaparáty.

Nenechaj si ujsť
Oppo Find X sa nám ukazuje zvnútra. Takto funguje jeho unikátny výsuvný mechanizmus

Jeden z nich dostal do vienka až 20 MPx rozlíšenie a druhý fotoaparát prináša 3D TOF senzor. Podľa tvrdení spoločnosti má byť tento nevídaný hardvér využitý aj pre vytváranie 3D záberov. Pod výrezom v tvare kvapky sa na 91,5 % prednej plochy smartfónu rozprestiera 6,4″ AMOLED displej s rozlíšením 1080 x 2340 pixelov, ktorý chráni odolné sklo Gorilla Glass 6. generácie. Práve v ňom nájdeme aj zabudovaný snímač odtlačkov prstov, ktorý je aktuálne výsadou prémiových smartfónov s vysokými cenovkami.

Útroby tejto novinky ale skrývajú ďalšiu výbavu, ktorú nájdeme v modeli Oppo Find X Lamborghini Edition. Jedná sa o SuperVOOC technológiu s výkonom 50 W.

Tá nabije nové Oppo R17 Pro s dvoma 1 850 mAh batériami, ktoré spolu dosahujú kapacitu 3 700 mAh, na 40 % kapacity už za 10 minút. Operačným systémom je Android 8.1 Oreo s nadstavbou výrobcu ColorOS 5.1 a nechýba tu ani plné LTE pripojenie s pásmom B20.

Hranice Číny zrejme neprekročí

Aby spoločnosť dosiahla ešte krajšieho dizajnu, využila na zadnej stene gradient farbu, ktorá pri slnečných lúčoch strieda fialový a modrý odtieň.

Nové Oppo R17 Pro so všetkou svojou výbavou pritom cenou podlieza model Find X, oproti ktorému je podstatne lacnejšie. Výrobca začne svoju poslednú novinku prinášať na pulty čínskych predajní v polovici októbra za cenu 540 €. O dostupnosti aj v iných končinách zatiaľ reč nebola, a tak nateraz ostáva Oppo R17 Pro len exkluzivitou pre domácich zákazníkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú