Tohtoročné smartfóny s novým čipom od Qualcommu prinášajú ešte viac výkonu a benchmarkové aplikácie tak zaznamenávajú rekordné výsledky. Posledným rekordmanom v Antutu sa stala zatiaľ nepredstavená vlajková loď od Xiaomi, ktorá ale už pozná svojho rivala. Nové OnePlus 6 teraz absolvovalo testovanie v tejto aplikácii a výsledným číslom sa zaradilo na absolútny vrchol rebríčka. 

Spoločnosť OnePlus už intenzívne pracuje na svojej novej vlajkovej lodi, ktorá má výkonom tromfnúť všetku konkurenciu. Doterajšie špekulácie a uniknuté fotografie hovorili aj o tom, že dizajnéri doň zasadili kontroverzný výrez obrazovky. Tento prvok sa však zrejme ocitne aj v ďalších tohtoročných smartfónoch.

OnePlus opäť ozrejmilo výraz „zabijak vlajkových lodí“

Okrem vynoveného dizajnu ponúkne OnePlus 6 používateľom aj ohromný výkon, ktorý teraz odhalilo testovanie v aplikácii Antutu. Výsledky prináša portál Android Central. V útrobách tejto novinky takmer s istotou nájdeme aktuálne najvýkonnejší procesor Snapdragon 845. Nejde však o žiadne veľké prekvapenie, pretože OnePlus vždy vybavilo svoje smartfóny len tým najlepším hardvérom. Ten teraz svojim výkonom poráža v Antutu aj neznáme Xiaomi, ktoré v testovaní skončilo s výsledkom 270 680 bodov.

Pripravované OnePlus 6, ale zašlo ešte ďalej a v tomto benchmarkovom testovaní získalo neuveriteľných 276 510 bodov. Týmto výsledkom sa tak jednoznačne stáva doteraz najvýkonnejším Androidom, ktorý sa v teste objavil. Bude teda rozhodne zaujímavé sledovať, ako sa bude konkurencia snažiť tomuto kúsku vyrovnať, alebo ho aj prekonať. Oficiálny dátum predstavenia nového zabijaka vlajkových lodí zatiaľ nie je známy. Dá sa však predpokladať, že sa ho spoločnosť rozhodne ukázať svetu niekedy v júny, teda rok po predstavení jeho predchodcu.

Nenechaj si ujsť
OnePlus 6 je už takmer hotové. Takto vyzerá na uniknutých fotografiách

Skvelý výkon však nie je všetko, čo môžeme od OnePlus 6 očakávať. Výrobca sa rozhodol zmeniť aj pomer strán obrazovky. Tá neprinesie známy pomer 18:9, ale netradičný pomer 19:9 práve kvôli výrezu displeja. Ten rozdelí vrchnú lištu s notifikáciami a informáciami o signále, kapacite batérie a čase na dve samostatné časti. Ďalšie informácie o zatiaľ najvýkonnejšom smartfóne tohto roka budú pribúdať už v najbližších týždňoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom