Zatiaľ čo mnohí výrobcovia predstavili svoje nové smartfóny počas konferencie MWC 2018, Huawei sa rozhodol inak. O trojici noviniek z jeho dielne sme počúvali chýry dlhý čas, počas ktorého boli odhalené aj ďalšie detaily. Nové smartfóny spoločnosti Huawei sa pár týždňov pred premiérou ukázali v oficiálnej podobe, ktorá prezrádza prítomnosť známeho výrezu displeja. 

Počiatočné špekulácie sa postupom času premieňajú v relevantnejšie informácie a už 2 týždne pred očakávaným predstavením nových smartfónov Huawei poznáme ich podobu. Za odhalenie mnohých detailov môže známy Evan Blass. Ten teraz na sociálnej sieti Twitter zdieľal oficiálne rendery modelov P20, P20 Pro a P20 Lite. Debut tejto trojice je stanovený na 27. marca. Rovnako ako iným smartfónom tohto roka, ani týmto novinkám nebude chýbať známy výrez displeja, v ktorom sa usídli predný fotoaparát a potrebné senzory.

Z noviniek od Huaweiu si vyberie každý

Všetky z týchto troch modelov majú isté dizajnové odlišnosti. Spomedzi nich to však bude iba Huawei P20 Pro, ktorý na zadnej stene prinesie až 3 hlavné fotoaparáty. Touto výbavou chce spoločnosť povýšiť mobilné fotografovanie na ešte vyšší level. Zvyšné dva kúsky si musia vystačiť s duálnymi fotoaparátmi, no v prípade Lite verzie novej P20-ky vzadu pribudne aj snímač odtlačkov prstov. U jeho súrodencov bude tento prvok umiestnený v domovskom tlačidle, ktoré sa výrobcovi podarilo vložiť do tenkého rámčeka pod displej.

Nenechaj si ujsť
S týmito cenami zaútočia modely Huawei P20 na používateľov v Európe

Čo do softvérovej výbavy, tak Huawei túto trojku vybaví najnovším operačným systémom Android 8.1 Oreo. Ten bude ešte doplnený o grafickú nadstavbu EMIU 8.1. Hardvérová výbava samozrejme bude prislúchať cenovkám týchto noviniek. Zatiaľ čo v prémiovom modeli P20 Pro sa dočkáme poriadne výkonného čipsetu, tak Huawei P20 Lite ponúkne o čosi nižší výkon, ktorým hravo zapadne do vyššej strednej triedy. Detailné špecifikácie všetkých troch noviniek však budú odhalené už počas ich oficiálneho predstavenia v Paríži.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom