Huawei nedávno potvrdil, že predstavenie najnovších vlajkových lodí P20 a P20 Plus/Pro sa uskutoční na samostatnej akcii v Paríži presne 27. marca. Na internete sa teraz objavili aj predpokladané ceny v Európe tejto chystanej novinky.

V samostatnom článku sme sa už venovali možným inováciám a dizajnu, ktorý modely P20 a P20 Plus/Pro prinesú. Inovácie potvrdil aj samotný CEO spoločnosti Huawei Richard Yu. Ten v nedávnom rozhovore povedal: „Máme niekoľko veľmi veľkých, odvážnych, obrovských inovácií v oblasti technológie fotoaparátov. Budú oveľa lepšie ako ostatné telefóny.“ Pri rovnakej príležitosti pritom dodal, že Huawei P20 bude lepší než iPhone X. Informuje portál Gizmochina.

Známe sú ceny v Európe

Teraz sa na povrch dostala informácia o cenách tejto novinky od Huawei. Model Huawei P20 Pro by mal stáť v Európe 899 €, pričom klasická verzia P20 dostane cenovku 679 €. K dispozícii má byť ešte aj tretí  smartfón s označením P20 Lite. Ten má stáť výrazne menej, ato 369 €. Špecifikáciami má spadať do strednej triedy.

Čo sa týka špecifikácií, fotoaparát modelu P20 Plus/Pro by mal ponúknuť jeden 12 MPx RGB senzor, 16 MPx monochromatický senzor a 16 MPx senzor, ktorý bude slúžiť ako teleobjektív. Model P20 by mal obsahovať duálnu zostavu pozostávajúcu zo spomínaného RGB a monochromatického senzora. Ďalšie špecifikácie hovoria o clone f/1.8 a optickej stabilizácii obrazu. Na ďalšie špecifikácie si však budeme musieť počkať do 27. marca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom