Problematika UFO, neidentifikovateľných lietajúcich objektov označovaných po novom aj ako UAP, teda neidentifikovateľné vzdušné fenomény, sa v poslednej dobe dostáva čoraz väčšmi do popredia. Najmä vláda USA sa totiž snaží poraziť tabu, ktoré okolo tejto témy dlhú dobu panovalo a zistiť, aká je vlastne podstata týchto nezvyčajných pozorovaní. Tentoraz sa pridáva aj samotná NASA.

Výskum je zatiaľ sklamaním

Väčšinu skeptikov neprekvapí, že v rámci svojho vlastného výskumu zatiaľ NASA nenašla nič, čo by naznačovalo prítomnosť mimozemšťanov, informuje ScienceAlert. Mnohých však sklame fakt, že sa NASA zatiaľ všeobecne nepodarilo zistiť, čo za jednotlivými pozorovaniami spojí a intenzívny výskum, za ktorým stojí nezávislá skupina expertov, pokračuje.

„Myslím si, že je dôležité, aby ste to počuli podrobne a doslova. Nezávislý výstupný tím NASA nenašiel žiadne žiadne dôkazy, že by mal byť pôvod UAP mimozemský, avšak neviem čo tieto UAP sú. Misiou NASA je vysvetliť neznáme,“ vyhlásil Bill Nelson, aktuálny administrátor NASA, medzi fanúšikmi kozmických technológií známy aj pod prezývkou „Balast“.

NASA

Nelson nepredpokladá, že môžu za UAP stáť mimozemšťania, avšak zároveň prisľúbil, že bude k problematike pristupovať s otvorenou mysľou.

Zároveň dodal, že ak NASA nájde dôkazy o tom, že za týmito fenoménmi stojí čosi mimozemské, o tieto dôkazy sa určite podelia s verejnosťou.

Stále bez výsledkov

Vlastnú správu o UFO nedávno zverejnil aj Pentagon, ktorému sa podarilo vysvetliť pôvod objektov. V mnohých prípadoch išlo o lietadlá, balóny či dokonca vtáky a plastové tašky. Až polovica pozorovaní však vysvetlená nebola a experti si nad nimi aj naďalej lámu hlavy – alebo sú vysvetlenia príliš citlivé na to, aby boli odovzdané do rúk verejnosti.

Nepriateľské technológie

Spojené štáty začali brať UFO a UAP vážne, keďže sa ukázalo, že môže predsa len ísť o skutočné objekty, ktoré síce nemusia byť nebezpečné, avšak vláda nechce riskovať. Niektorí experti sa totiž domnievajú, že môže ísť o pokročilé technológie nepriateľa a i keď sa ruská armáda vďaka svojej nekompetentnosti a katastrofálnemu stavu z tohto podozrenia vylúčila, Čína ostáva hlavným podozrivým.

US Air Force/Northrop Grumman

Do špičkových technológií totiž Čína investuje vo veľkom a aj keď doteraz svet podobné technológie, ktorý by UFO vysvetlili, naživo nevidel, ich existencia zatiaľ vylúčená nie je. Skeptici si zase myslia, že môžu za pozorovaniami stáť utajené technológie samotných Spojených štátov.

Najmenej jedno takéto pozorovanie totiž bolo možné týmto spôsobom vysvetliť. Ukázalo sa totiž, že lietajúci trojuholník bol v skutočnosti úplne nový neviditeľný bombardér B-21 Raider, nástupca B-2 Spirit. Žiadna iná krajina zatiaľ takýto stroj nemá a okrem iného sú schopné niesť aj jadrové zbrane.

NASA vo výskume pokračuje a svoje doterajšie zistenia popisuje v novej správe, ktorú zverejnila na svojich serveroch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP