Automobilka Byton prichádza s novým konceptom skutočne luxusného Crossoveru. Ten prináša futuristický dizajn, luxusný interiér s kopou obrazoviek a samozrejme nízku cenu.

Spoločnosť Byton je pomerne mladý startup, ktorý sa venuje vývoju automobilov. Oni sami však svoje vozidlá nenazývajú automobilmi, ale inteligentnými zariadeniami. Automobilka v súčasnosti funguje pod vedením bývalého šéfa divízie BMW a v továrňach, ktoré sa nachádzajú v Európe, Číne i Amerike.

Obrazovka väčšia ako u teba v obývačke

Pri vymýšľaní názvu automobilu si vývojári moc práce nedali. Novinka sa totižto volá Crossover Concept. No názov je absolútne zanedbateľný v porovnaní s tým, čo sa nachádza predovšetkým v interiéri auta. Tou najpodstatnejšou je rozhodne obrovská 49-palcová obrazovka, ktorá sa nachádza vpredu na mieste palubnej dosky. Tá sa rozprestiera po takmer celej šírke. Ak ti však na zobrazenie všetkých dôležitých informácií takáto obrovská plocha nestačí, máš tu ešte menšiu obrazovku implementovanú priamo vo volante. Pasažieri na zadných sedadlách majú samozrejme takisto každý svoj vlastný monitor.

Okrem týchto obrazoviek nájdeš v interiéri ešte zopár kamier. Tie slúžia na prispôsobenie každého sedadla presne podľa potreby posádky. Vozidlo totižto dokáže rozpoznávať tváre. Ak sa však obávaš toho, že toto je predsa len koncept a vo finálnej verzii sa vozidlo bude značne líšiť, môžeš ostať pokojný. Palubný počítač v podobe veľkej obrazovky vo vozidle zaručene zostane.

V predaji už budúci rok

Vozidlo má byť uvedené na trh už v roku 2019 s cenovkou začínajúcou niekde okolo 45 000 dolárov. K dispozícií budú dve verzie, jedna z pohonom zadných kolies a výkonom 268 koní a druhá s pohonom všetkých štyroch kolies s výkonom 469 koní. Dojazd vozidla začína od 400 km v základnej konfigurácii, no pri zvolení silnejšej batérie si ho budeš môcť navýšiť až na 520 km. Spoločnosť do budúcna plánuje aj vývoj viacúčelového MPV.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom