V roku 1990 Nintendo predstavilo štvrtú generáciu konzoly SNES (Super Nintendo Entertainment System), ktorá hráčom umožnila hrať 16-bitové hry. Postupom času sa z nej stala najpredávanejšia konzola tej doby. Teraz sa však už čoskoro znova vráti na pulty predajní. 

Staro-nová konzola Nintendo SNES Classic Edition bude predstavená už 29. septembra a balenie zahrnie  aj 21 hier. Ponuka 16-bitových herných titulov je však v porovnaní s konzolou NES skromnejšia, no k dispozícii bude mať hráč o jeden ovládač naviac, čomu sa prispôsobila aj cena. Tá je vyššia o 9 € a zákazník tak za „novinku“ celkovo zaplatí zhruba 72 €. Po rozbalení bude mať k dispozícií 2 herné káblové ovládače, ale aj HDMI a USB kábel spolu s nabíjacím adaptérom.

zdroj fotografie: Pinterest

Nenechaj si ujsť
Atari sa po viac ako 20 rokoch vracia do boja! Čoskoro predstaví novú konzolu

Ponuka hier bude skutočne štedrá a dokonca Nintendo sprístupní aj titul, ktorý nebol nikdy predstavený. Z portfólia budeš mať na výber hry, ako EarthBound, Super Mario World či The Legend of Zelda: A Link to the Past. Spomínaným prekvapením je Star Fox 2, ktorá bola v 90-tych rokoch zrušená ešte pred predstavením. Majitelia konzoly k nej získajú prístup prostredníctvom prvého dielu hry Star Fox, z ktorého im postačí na odomknutie prejsť iba 1. level. Tá je taktiež súčasťou balenia.

zdroj fotografie: Nintendo

Nintendo plánuje odteraz vrhnúť sa na výrobu konzoly SNES Classic Edition. Tá nahrádza doterajšiu verziu NES, avšak jej výroba bola ukončená už na jar. Vtedy sa špekulovalo, že produkcia bola ukončená práve kvôli modelu SNES. Konzoly Nintendo NES Classic Edition sa hráčom ťažko zháňali, a tak sa ich výrobca rozhodol odstaviť. Prvé kusy verzie SNES Classic Edition by mali k zákazníkom prísť už koncom roka a spolu s nimi aj desiatky skvelých retro hier. Ich celý zoznam nájdeš na obrázku vyššie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom