Tohtoročná konferencia E3 sa pre mnohých mohla zdať nezaujímavá. Áno, dočkali sme sa predstavenia nadupanej konzoly Xbox One X, bližších informácií o dlho očakávanom Assasin’s Creed Origins či oznámenia novinky Metro Exodus, no fanúšikom starších titulov ostali len oči pre plač.

Tých sa totižto rozhodlo ako-tak potešiť jedine japonské Nintendo, ktoré konečne oznámilo dátum predstavenia novej hry s ikonickým Mariom. Ten je však len malou náplasťou pre tých, ktorí miesto strhujúcej grafiky túžia po hrách s tým najdôležitejším – výbornou hratelnosťou. Práve tou oplývali najmä tituly z rokov minulých. Hoci ani dnešné hry na tom z tohto pohľadu nie sú najhoršie, pravdou je, že sú rok čo rok náročnejšie. Teraz to však vyzerá, že sa všetkým fanúšikom hier z 80-tych a 90-tych rokov črtá na lepšie časy.

Spoločnosť Atari, ktorá má časy najväčšej slávy dávno za sebou, totiž oznámila, že čoskoro odhalí novú konzolu. Na jej predstavenie sa okrem iného snažila nalákať aj videom, ktoré si môžeš prezrieť vyššie. Na niekoľkých krátkych záberoch sa na ňom vyníma samotná konzola, ktorá môže pamätníkom pripomínať model Atari 2600.

Nenechaj si ujsť
Dočkali sme sa nového, ešte výkonnejšieho Xboxu. Xbox One X je budúcnosť v hraní

Bližšie informácie však, nanešťastie, o tejto novinke známe nie sú. Nie je teda jasné, či pôjde o úplne novú konzolu, alebo len o retro edíciu na štýl Nintendo Nes Classic Edition. Jedno je však isté, keď sa o novinke s názvom Ataribox dozvieme niečo viac, budeme ťa o tom bezodkladne informovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú