banner-redmi-3
Čo je lepšie, ako začať týždeň ďalším prívalom informácií o pripravovanom Xiaomi Mi5? Koncom minulého týždňa sme vás informovali, že Xiaomi potvrdilo dátum predstavenia na 24. február a väčšina špecifikácií je už známa tiež. Únikov však nikdy nie je dosť a dnes tu pre vás máme nové informácie o cene zariadenia a pozornosť si získali aj nové fotografie, na ktorých by sa údajne mala nachádzať kovová konštrukcia zariadenia.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Ešte nedávno sa povrávalo, že cena Xiaomi Mi5 môže byť vyššia ako 480 €, no najnovšie informácie hovoria o tom, že s cenou to vôbec nemusí byť až také zlé. Z uniknutého obrázku sa dozvedáme aj fakt, že Mi5 nakoniec nepríde len v dvoch verziách, ale rovno v štyroch.

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>xiaomi mi5 ceny

  1. Xiaomi Mi5 s kovovým dizajnom, 3 GB RAM a 32 GB úložiskom bude pravdepodobne stáť 2199 Yuanov, čo je v prepočte okolo 308 €.
  2. Xiaomi Mi5 s kovovým dizajnom, 4 GB RAM a 64 GB úložiskom bude pravdepodobne stáť 2599 Yuanov, čo je v prepočte okolo 364 €.
  3. Xiaomi Mi5 so skleneným dizajnom, 2.5 D zahnutým sklom, 2K displejom, 4 GB RAM a 32 GB úložiskom bude pravdepodobne stáť 2799 Yuanov, čo je v prepočte okolo 392 €.
  4. Xiaomi Mi5 so skleneným dizajnom, 2.5 D zahnutým sklom, 2K displejom, 4 GB RAM a 64 GB úložiskom bude pravdepodobne stáť 3099 Yuanov, čo je v prepočte okolo 434 €.

Cena modelu s „najhoršou“ výbavou teda vôbec nie je zlá a cena najvybavenejšieho modelu vyvracia povery o 480 €. Únikov dizajnu Xiaomi Mi5 sme už mali viac než dosť. A to napríklad tento, tento, či tento. Najnovší únik nám ukazuje celokovové telo s hlavným fotoaparátom umiestneným v ľavom hornom rohu, jeden LED blesk a štyri dierky v strede, ktoré môžu slúžiť na bezdrôtové nabíjanie.

xiaomi mi5 metal

Na obrázku nižšie môžeme vidieť hlavný reproduktor, štandardný microUSB konektor a 3.5 mm jack. Okolo otvoru jacku ostalo len minimum kovu, čo značí, že zariadenie môže byť hrubé len okolo 6 mm.

xiaomi mi5 metal 3

Otvor na ľavej strane bude s najväčšou pravdepodobnosťou slot pre SIM kartu.

xiaomi mi5 metal 2

Na poslednej snímke už vidíme staré známe „Xiaomiácke“ rozloženie tlačidiel.

xiaomi mi5 metal 4

Otázkou už len ostáva, či tieto snímky naozaj patria pripravovanej Mi5 alebo inému Xiaomi smartfónu, poprípade sa jedná len o fake-y. Zarážajúcim zistením je prítomnosť klasického typu microUSB namiesto modernejšieho USB Type-C, ktorý sa nachádza aj v lacnejšom Xiaomi Mi4C. Snímky teda môžu patriť aj nejakému pripravovanému modelu Redmi.

Zdroje: gizmochina.comgizchina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP