Menej známi čínski výrobcovia sa niekedy nehanbia okopírovať populárne telefóny a následne na nich profitovať. Okrem vlajkových lodí Samsungu či Applu sa svojich kópií dočkala aj reinkarnovaná Nokia 3310.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Hovoríme v množnom čísle preto, lebo už začiatkom mája sa v Ázií jedna kópia objavila. Tá sa však od originálu ani nesnažila odlíšiť a výrobca si dokonca dovolil použiť logo Nokie. Novým klonom 3310-ky je VKWorld Z3310. Ak dianie vo svete čínskych smartfónov sleduješ, tak meno tohto výrobcu si už zrejme niekoľkokrát počul. V jeho ponuke nájdeš nielen smartfóny, ale aj klasické „hlúpe“ telefóny, respektíve po novom aj klon Nokie 3310. Vzhľadom je s originálom takmer totožný a najlepším poznávacím prvom je najmä logo pod displejom.

Nokia 3310 2017 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

nokia 3310zdroj fotografie: VKWorld

Nenechaj si ujsť
Je moderná Nokia 3310 rovnako nezničiteľná ako pôvodná legenda? Pozri si tento drop test

Originálna Nokia 3310 2017 ponúka 2.4-palcový displej, 16 MB internú pamäť, ktorá sa dá rozšíriť microSD kartou do 32 GB, 2 MPx fotoaparát a 1200 mAh batériu. Ak by mala byť kópia lepšia, výrobca by pravdepodobne použil väčšiu internú pamäť, väčší počet megapixelov pri fotoaparáte, poprípade o niečo väčšiu batériu. Keď však vezmeme do úvahy, že Nokia 3310 je stále iba „hlúpy“ telefón, tak jeho cena je pomerne vysoká.

Na Slovensku sa momentálne predáva za cenu 59 €, pričom jej klon by podľa informácií mal byť o polovicu lacnejší. Prísť by mal taktiež v rovnakých farebných prevedeniach, teda v červenom, tmavomodrom, sivom a žltom. Z výbavy zatiaľ ostáva otázne aj to, či príde s lepšou konektivitou ako originál. Napríklad prítomnosť rýchlejšieho 3G pripojenia by mohla zásadne zavážiť u zákazníkov pri výbere medzi Nokiou 3310 a VKWorld Z3310.

Dal by si šancu lepšiemu a lacnejšiemu klonu alebo by si radšej uprednostnil originálnu Nokiu 3310 (2017)?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
50%
Neznášam to
50%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.