Svetoznámy technologický veľtrh MWC, ktorý sa každoročne odohráva v španielskej Barcelone, priniesol viacero zaujímavých noviniek. Medzi ne určite patrí aj znovuzrodenie legendárneho modelu 3310 od Nokie.

Kto by ju nepoznal. Za 17 rokov od predstavenia tento model doslova zľudovel a stal sa symbolom odolnosti a dlhej výdrže na jedno nabitie. Reč nie je o ničom inom, ako o Nokii 3310. Tá na konferencii MWC dostala svojho nasledovníka, ktorý sa bude snažiť nadviazať na úspechy predchodcu. Je to krok, ktorý sa môže a nemusí vyplatiť, všetko bude závisieť od používateľských skúseností.

Nokia 3310
Zdroj fotografie: @NokiamobBlog/Twitter

V Ázii, konkrétnejšie v Malajzii zrejme zaujala natoľko, že sa tam začala predávať jej kópia. A to už je čo povedať, nakoľko napodobeniny značiek môžeme vidieť zväčša u drahších modelov a vlajkových lodiach. Prvá dodávka telefónov ešte nemala logo na displejom, no dizajnom sa náramne podobala práve na Nokiu 3310. Aj keď oficiálny predajca značky v krajine pohrozil, že povedie proti tomu kroky, veci sa len zhoršili. Druhá dodávka telefónov totižto obsahovala aj logo výrobcu. Hoci na nich nebeží oficiálne prostredie Nokie a bystrému oku neunikne ani menší zobrazovací panel, stále tam je zachovaná podobnosť.

Fake vs Originál

zdroj fotografie: VTechgraphy

Zobraziť slovenskú cenu originálnej Nokie 3310

Udávaná dostupnosť originálneho telefónu Nokia 3310 je niekedy v polovici mája. Dostupný by mal byť vo viacerých regiónoch v rovnaký čas. Svojou dlhou výdržou by Nokia 3310 mohla byť skvelým telefónom napríklad pri dlhšom pobyte v horách alebo miestach bez zdroja elektrickej energie.


zdroj fotografie: VTechgraphy

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP