Legendárna Nokia 3310 sa stala jedným z najpredávanejších telefónov sveta aj vďaka kvalitnej konštrukcii. Mohla ti spadnúť z lietadla, dokázala prežiť jadrový výbuch alebo si ju mohol použiť ako zbraň. Zniesla toho naozaj veľa a koniec koncov stále bezchybne fungovala. 

Po predstavení jej nástupcu mnohých zaujímalo, či taktiež vydrží takéto nemilosrdné podmienky. Odpoveď sa dozvieš v tomto videu od SuperSaf TV. YouTuber v ňom otestoval kvalitu oboch modelov hneď niekoľkými pádmi. Najskôr dopadli na zadnú stranu, potom na bočnú stranu a nakoniec aj na prednú. Ako môžeš vidieť, originálny model sa po každom páde rozpadol na niekoľko častí, no po opätovnom poskladaní naďalej bezchybne fungoval. Nová Nokia 3310 sa ani raz nerozpadla a vždy sa maximálne iba čiastočne oddelil zadný kryt od konštrukcie.

Nokia 3310 2017 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Či novinka v teste prežila, alebo nie, ti už nebudeme „spoilovať“. Dodáme však, že na záver videa ešte autor pridal pády z prvého poschodia domu, a to z približne 3,7 metrovej výšky. Odolnosť telefónov často závisí aj od veľkosti displeja. Kým pôvodná 3310-ka ponúkala 1.5-palcový displej, nová generácia prichádza s 2,4-palcovou uhlopriečkou. Na záver ešte spomenieme, že nástupcu ikonickej Nokie si už môžeš kúpiť aj na Slovensku za cenu od 59 €. My sme za ňou dokonca odcestovali do Prahy, aby sme ti čo najrýchlejšie mohli priniesť naše prvé dojmy vo videu. V blízkej dobe môžeš očakávať aj plnohodnotnú písanú recenziu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom