Tesla už niekoľkokrát dokázala, že pomocou softvérových aktualizácií dokáže zlepšiť jazdné vlastnosti či dokonca zvýšiť samotný výkon ich elektromobilov. Modely S a X v edícii Raven po novom dostávajú takzvaný „gepardí“ režim, ktorý rapídne zlepšuje akceleráciu, informuje Cnet.

Gepardí režim sa dá v oboch prípadoch spustiť pri štarte so zapnutým Launch Control . V tomto režime ide o to, aby vozidlo dosiahlo čo najlepšie výsledky týkajúce sa zrýchlenia a ideálne podmienky pre maximalizáciu výkonu. Ako sa ale hovorí, na papieri väčšinou všetko vyzerá dokonale, no realita býva niekde úplne inde.

Preto sa nový režim rozhodli otestovať aj nadšenci z Youtube kanála Dragtimes. Aby boli výsledky čo najobjektívnejšie, na test zobrali základnú Teslu Model S v edícii Raven. To znamená, že na vozidle nevykonali žiadne úpravy, samozrejme okrem softvérovej aktualizácie, ktorá nový režim prináša. Navyše jazdili na pôvodných pneumatikách od Tesly, píše Teslarati.

Z meraní zistili, že maximálny výkon vozidla pri zapnutom režime „geparda“ narástol oproti maximálnemu výkonu pred aktualizáciou až o 34 kW, teda 46 koní. Model S Raven so zapnutým Ludicrous+ režimom disponoval maximálnym výkonom 580 kW a po aktualizácii to teda bolo 614 kW.

Pozitívne výsledky ukazovali aj testy pri dosiahnutí rýchlosti 60 mph, 130 mph či šprinte na 1/8 míle a 1/4 míle. Dosiahnuté časy v Modeli S pred aktualizáciou a po nej si môžeš pozrieť v prehľadnej tabuľke nižšie.

Pred aktualizáciou Po aktualizácii
0-60 míľ 2,47 s 2,41 s
0-130 míľ 9,23 s 8,68 s
1/8 míle 6.77s, rýchlosť 102.23 mph  6.71s, rýchlosť 103.55 mph
1/4 míle 10.67s, rýchlosť 124.70 mph 10.54s, rýchlosť 127.5 mph

Naschvál neuvádzame metrické jednotky rýchlosti a vzdialenosti, keďže by sa priamy prepočet nezhodoval s nameranými výsledkami testu, ktoré sú len v niekoľkých tisícinách sekundy. 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom