V poslednej dobe sme mohli sledovať viacero rýchlych správ týkajúcich sa populárnych, ale tiež menej sledovaných seriálov na Netflixe. Pozrime sa teda, ktoré projekty na streamovacej službe pokračujú, a ktoré naopak Netflix ukončil.

Tieto seriály pokračujú

Začnime dobrými správami a seriálmi, ktoré sa dočkajú ďalších pokračovaní. Piatou sériou sa ku nám vráti historický seriál The Last Kingdom, odohrávajúci sa počas nájazdov Vikingov do dnešného Anglicka. Slávny bojovník Uhtred so svojou družinou vyrazí do boja ešte najmenej v jednej ďalšej výprave, viac o téme nájdeš v samostatnom článku.

Ďalšími sériami budú pokračovať aj tínedžerská dramédia Never Have I Ever, rovnako ako nedávny hit Valeria, španielska obdoba seriálovej legendy Sex v meste. Zo španielskej produkcie sa ku nám vráti aj seriál Elite.

Tieto sa dočkajú poslednej série

Trpká príchuť sprevádza potvrdenie nových sérií pri seriáloch nižšie. Ich plánované pokračovania totiž budú posledné a dočkajú sa tak definitívneho ukončenia.

Najznámejší z tejto skupiny je divácky hit Ozark, ktorý sa budúci rok dočká finálnej štvrtej série. Príbeh Martyho Byrda, ktorý s rodinou perie špinavé peniaze pre mexický kartel, patrí medzi najlepšie hodnotené pôvodné seriály od Netflixu, správa o plánovanom ukončení preto mnohých zaskočila.

Do kategórie hitov by sa dala zaradiť čierna komédia Dead to Me, ktorá sa nedávno dočkala druhej série. Seriál v hlavnej úlohe so známou tvárou Hollywoodu, Christinou Applegate, chutil aj slovenskému divákovi, čo dokazuje aj rebríček sledovanosti, budúci rok však skončí treťou sériou.

Jednej poslednej série sa ďalej dočkajú seriály Lost in Space (3. séria), The Kominski Method (3. séria), , The Crown (6. séria), Last Chance U (5. séria) či populárny Lucifer, ktorý sa rozlúči svojou šiestou sériou.

Tieto boli definitívne zrušené

Už pred premiérou bolo avizované, že štvrtá séria niekdajšieho hitu 13 Reasons Why bude poslednou, čo bolo aj oficiálne potvrdené. Podstatne viac prekvapila správa o zrušení rebootu Chilling Adventures of Sabrina, temnejšej verzie známeho seriálu Sabrina – mladá čarodejnica, ktorý sa už nedočká žiadnej ďalšej série.

Podobný osud postretol aj dvojicu komediálnych seriálov Astronomy Club a Alexa & Katie, aj keď v týchto prípadoch išlo o pomerne neznáme projekty.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom