Príbeh Uhthreda z Bebbanburgu bude pokračovať. Nová séria obľúbeného historického seriálu The Last Kingdom dostala zelenú, informuje Whats on Netflix. Čo o nej zatiaľ vieme a kedy by sa ku nám mohla dostať?

Streamovacia spoločnosť Netflix nedávno pomerne jasne ukázala, že nemá záujem umelo predlžovať svoje seriály, a to aj napriek tomu, že sa tešia pozitívnym diváckym ohlasom. Svojich posledných sérií sa na budúci rok dočkajú napríklad Ozark, Dead to Me, Lost in Space či Lucifer.

Novú sériu najnovšie Netflix odklepol aj historickému seriálu The Last Kingdom, ktorý sa odohráva v 9. storočí a zobrazuje inváziu Vikingov do dnešného Anglicka. Prvé dve série vznikli pod hlavičkou BBC, následne práva na seriál získal Netflix, ktorý aktuálne potvrdil pokračovanie vo forme piatej série.

Streamovacia spoločnosť zároveň neupresnila, či pôjde o finálne pokračovanie, čo môže naznačovať, že s The Last Kingdom sa pravdepodobne počíta aj na ďalšie možné série.

Seriál je inšpirovaný literárnou predlohou The Saxon Stories z pera spisovateľa Bernarda Cornwella, plánované pokračovanie by malo pokryť udalosti deviatej a desiatej knihy s názvom Warriors of the Storm a The Flame Bearer. Celkovo v rámci The Saxon Stories zatiaľ vyšlo 12 knižných publikácií, teoreticky by teda seriáloví tvorcovia mohli mať námet na najmenej jednu ďalšiu sériu.

Ak zostanú tvorcovia verní knižnej sérii, v pokračovaní by sme mali vidieť Uhtreda, ktorý si uvedomí, že jeho osud nie je previazaný len s domovom a Bebbanburgom, ale s celým Anglickom. Uhtred by sa mal postarať o vojenský výcvik kráľa Aethelstana, opäť bude čeliť hroziacej invázii Vikingov, ktorí stále okupujú kráľovstvo Northumbrie.

Okrem herca Alexandera Dreymona v role Uhtreda by sa mali vrátiť všetky dôležité postavy, zároveň sa neočakáva taký zásadný časový skok, aký sme mohli vidieť medzi treťou a štvrtou sériou.

Produkcia pokračovania sa pomaly rozbieha, vyžaduje si však množstvo cestovania (natáčať by sa opäť malo Veľkej Británii, Nemecku a Francúzsku), čo v súčasnej situácii nebude jednoduché. Aj kvôli tomu sa neočakáva, že by sa piata séria The Last Kingdom mala na Netflixe objaviť skôr ako začiatkom roka 2022.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom