Bilancia posledných filmových kúskov z dielne Netflixu nie je zrovna lichotivá a viaceré snímky výrazne prepadli u fanúšikov, tak i u kritikov. Potvrdil sa tak už dlhšie viditeľný trend a tým je neustále klesajúca krivka filmových štandardov služby vo vlastnom obsahu.

Napriek nepriaznivému vývoju má streamovací gigant stále ambíciu znova sa uchádzať o najprestížnejšie filmové ocenenia v podobe Oscarov, ktoré sa v jeho zbierke objavujú pravidelne už od roku 2017, kedy získal prvú zlatú sošku za The White Helmets v kategórii Najlepší krátkometrážny dokument.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu späť.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Streamovacia spoločnosť na začiatku roka ohlásila takmer stovku nových filmov, čím snahu zabojovať o Oscarov podčiarkla. Aj napriek tomu, že väčšina z nich neprináša viac než priemernú zábavu, v knižnici nájdeme aj viacero hlbších a obsahovo hodnotnejších kúskov, o ktorých si možno doposiaľ nevedel.

Kvalita v menej atraktívnom obsahu

Streamovací gigant nasadil pre rok 2021 okrem obrovskej ponuky vlastného obsahu viaceré hviezdne herecké mená – Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Jennifer Lawrence, Halle Berry, Jake Gyllenhall, Amy Adams či trojicu Gal Gadot, Ryan Reynolds s Dwayne „The Rock“ Johnsonom, ktorí sa nedávno predstavili v snímke Red Notice, najdrahšej exkluzívnej produkcii Netflixu s rozpočtom takmer 200 miliónov dolárov.

Obrovský rozpočet ani obľúbení herci však nedokázali zaručiť kvalitu a snímka tvrdo narazila na kritiku, ktorá bola nasmerovaná aj na samotný Netflix. Viacerí totiž platforme vyčítajú, že ich produkcia je len pásovou výrobou, neustále chrliacou podpriemerný obsah.

Proti tomuto tvrdeniu však stojí počet nominácií a získaných Oscarov, len v roku 2021 získal streamovací gigant neuveriteľných 36 nominácií na najprestížnejšie filmové ocenenie.

TMDB.org

Kde je teda pravda? V skutočnosti niekde uprostred. Napriek tomu, že zisky a čísla sledovanosti zabezpečujú streamovacej spoločnosti priemerné, divácky zaujímavejšie snímky ako Red Notice, Extraction či Army of the Dead, ocenenia získavajú snímky skôr s nezávislejšou a dospelejšou tematikou.

Ako dôkaz slúži napríklad minuloročná snímka Mank od režiséra Davida Finchera (Sedem, Klub bitkárov), ktorá sa v tomto roku uchádzala o zlatú sošku až v 10 kategóriách a nečudovali by sme sa, keby viacerí z vás o tomto filme doteraz ešte nepočuli.

Tohtoročný filmový obsah z dielne Netflixu by mohol mať podobný osud. Ak v tomto roku vyprodukoval Netflix kvalitnú snímku, ktorej obsah dokáže nadchnúť aj náročnejšieho diváka, s vysokou pravdepodobnosťou ho nájdeš v hlbokom suteréne rebríčka sledovanosti.

NEPREHLIADNI
Kontroverzný sci-fi hit od Ridley Scotta očaril celý svet. Toto je všetko, čo vieme o 2. sérii Raised by Wolves

Životopisné príbehy u divákov bodovali viackrát

Obrovskou zbraňou platformy je obsah so značkou „based on true stories“, teda snímky opisujúce skutočné udalosti alebo životopisné filmy. V minulosti u divákov zabodovala príjemná konverzačná dráma Two popes z prostredia Vatikánu či gangsterská filmová udalosť Irishman od Martina Scorseseho.

O nič menej zapamätateľný je aj hviezdami nabitý Trial of the Chicago 7 so sviežou súdnou drámou, ktorá s nie príliš lahodne mainstreamovou politickou udalosťou dokázala zaujať aj bežného diváka. Kvalitu a úspech snímky podporujú aj nominácie na Oscara až v siedmich kategóriách z tohtoročného odovzdávania cien.

TMDB

Historické drámy opäť v kurze
Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP