Tohtoročné vyhlásenie najslávnejších filmových ocenení ešte ani neprebehlo a už sa hovorí o ďalšom filme od Netflixu, ktorý by mohol v budúcom roku výrazne zamiešať oscarovými kartami. Stojí za ním Bradley Cooper a pôjde o biografickú snímku slávneho amerického dirigenta.

Zdá sa, že Netflix sa v posledných rokoch nesústreďuje len na kvantitu, ale čoraz viac aj na kvalitu svojej produkcie. Kým si v roku 2019 streamovacia spoločnosť vyslúžila svoju vôbec prvú nomináciu za najlepší film (Roma), v aktuálnom ročníku udeľovania Oscarov má Netflix za svoje filmy celkovo až 24 nominácií, prestížne kategórie nevynímajúc.

Vďačiť za to môže predovšetkým dvojici filmov – The Irishman a Marriage Story, pri pohľade na ďalšie plánované snímky sa však zdá, že Netflix bude vo vysokej kvalite pokračovať. Jedným z mimoriadne sľubných projektov je podľa Deadline aj film od Bradleyho Coopera, na ktorom sa americký režisér nebude podieľať iba ako producent a režisér, ale zahrá si v ňom aj hlavnú úlohu. Film sa zameria na slávneho amerického dirigenta, hudobníka i známu tvár televíznych obrazoviek, Leonarda Bernsteina.

Práva na film donedávna patrili Paramountu, Screenrant však informuje, že za nešpecifikovanú sumu ich odkúpil práve Netflix, pod značkou ktorého bude film po dokončení k dispozícii. Na produkcii filmu sa má okrem Coopera podieľať hviezdne hollywoodske osadenstvo v podobe Stevena Spielberga (Ready Player One), Martina Scorseseho (The Irishman) či Todda Phillipsa (Joker).

Projektu sa teda mimoriadne verí, to isté sa dá povedať aj o jeho tvorcovi, Bradleym Cooperovi, ktorý sa svojím režisérskym debutom, Star is Born, v roku 2018 ukázal, že je nielen nadaný herec, ale tiež mimoriadne talentovaný režisér. Hudobná dráma si totiž vyslúžila osem nominácií na Oscara, čo je na prvú réžiu viac než pôsobivá vizitka.

Biografickú snímku však v ponuke Netflixu tak skoro nečakaj. Do produkcie sa film pravdepodobne dostane až na budúci rok, Bradley Cooper si totiž najskôr musí splniť herecké povinnosti vo filme Guillerma del Tora, Nigthmare Alley.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom