Netflix sa na svojom Twitteri len nedávno pochválil zoznamom filmov, ktoré tento rok v rámci svojej streamovacej služby predstaví, prinášame ti sedem najsľubnejších kúskov, na ktoré sa v redakcii v rámci filmovej ponuky Netflixu v roku 2020 tešíme najviac.

Zároveň ťa upozorňujeme, že dátumy premiéry môžu byť pre českých a slovenských divákov rozdielne, nič to však nemení na tom, že týchto sedem filmov by malo v rámci Netflixu doraziť v roku 2020 aj ku nám.

The Last Thing He Wanted

Dátum premiéry: 27. január

Najbližšie k vydaniu má dramatická snímka The Last Thing He Wanted, ktorá nám predstaví Anne Hathaway v roli reportérky Washington Post Eleny McMahon, ktorá odchádza z práce kvôli starostlivosti o chorého otca. Následne sa Elena vydá v otcových šľapajach a začína sa venovať obchodovaniu so zbraňami. To ju však privedie do centra jednej z najväčších káuz Reaganovej druhej vlády, týkajúcej sa nelegálneho predaja zbraní do Iránu.

Riešiť problémy však v politickom thrilleri od Netflixu nebude iba hviezda Anne Hathaway, ale tiež Ben Affleck, ktorý si spoluprácu so streamovacou službou po akciou nabitom kúsku Triple Frontier opätovne zopakuje. Otca filmovej novinárky si zahrá hollywoodska legenda Willem Dafoe, o kvalitné herecké výkony by teda rozhodne nemala byť núdza. Zaujímavá zápletka podľa skutočných udalostí nás rovnako nenecháva chladnými a The Last Thing He Wanted v našom rebríčku najočakávanejších filmov preto zastáva popredné priečky.

Prečítaj si aj
Netflix rozširuje obsah o fantastické novinky: Pozri sa, čo pridal pre Slovákov

Uncut Gems

Dátum premiéry: 31. január

Adama Sandlera už sme v komédiách videli snáď vo všetkých možných pozíciách, minuloročná oddychovka s Jennifer Aniston Vraždy na jachte však zároveň ukázala, že americký komediálny herec už vie zaujať čoraz ťažšie. Čo však pozrieť si Sandlera v temnom R-kovom thrilleri plnom napätia a nadávok? To už znie určite zaujímavejšie a presne takým filmom by mal byť Uncut Gems, v ktorom si Sandler zahrá hlavnú úlohu. Dej novinky sa točí okolo klenotníka Howarda Ratnera, ktorý musí po vylúpení svojho klenotníctva rýchlo vymyslieť, ako splatiť svoje dlhy.

Uncut Gems už má svoju premiéru za veľkou mlákou za sebou (premiéru mal v decembri minulého roka) a divácke ohlasy sú mimoriadne pozitívne. Nahlas sa hovorí o životnom výkone Sandlera, ktorému má byť rola vulgárneho klenotníka bez zábran šitá na mieru. Film už na IMDB stihlo ohodnotiť viac ako 22 tisíc fanúšikov, priemerné hodnotenie 8/10 o kvalitách filmu čo-to vypovedá. Drsná kriminálka bude na Netflixe pod názvom Drahokam dostupná od 31. januára s českými titulkami.

Spenser Confidential

Dátum premiéry: 6. marec

Netflix do svojich služieb ulovil aj populárneho Marka Wahlberga, ktorý v thrilleri Spenser Confidential opäť spojí sily so svojím dvorným režisérom, americkým tvorcom Peterom Bergom. Dvojica má za sebou snímky ako More v plameňoch, Deň patriotov či 22 míľ, ak sa nestane nič výnimočné, opäť by sme sa mohli dočkať nadštandardného televízneho zážitku. Spenser Confidential zobrazí príbeh bývalého policajta Spensera (Mark Wahlberg), ktorý sa po odpykaní trestu kvôli kriminálnej minulosti dostáva von z väzenia. Po prepustení Spenser stretáva perspektívneho zápasníka MMA Hawka, s ktorým spojí sily pri riešení dvojnásobnej vraždy.

Wahlbergovho parťáka vo filme stvárni Winston Duke, známy predovšetkým z Čierneho Pantera, v rámci vedľajších úloh sa vo filme objaví aj skutočný zápasník a hviezda MMA, Donald „Cowboy“ Cerrone, ktorý si už 19. januára v klietke zmeria sily s Conorom McGregorom. Akcia v Spenser Confidential by teda mala byť na úrovni, uvidíme len, či nám Peter Berg nebude kvôli Cerronovej prítomnosti bitky servírovať nasilu a predovšetkým na úkor dejovej zápletky. Verdikt budeš môcť vyniesť sám už 6. marca, kedy sa novinka v ponuke Netflixu objaví.

The Old Guard

Dátum premiéry: 2020

Aj ďalší film, ktorý sme z ponuky Netflixu pre tento rok vybrali, sľubuje originálny akčný zážitok. Rozpovie nám príbeh tajnej skupinky nesmrteľných žoldnierov na čele s Oscarovou Charlize Theron (Monštrum, Mad Max), ktorí na svete žijú už stovky rokov a sú imúnni voči smrteľným zraneniam. Životom znudená skupina preto ponúka svoje schopnosti na predaj hocikomu, kto si elitných bojovníkov môže dovoliť. Zachovať tajomstvo nesmrteľnosti v 21. storočí však vôbec nie je jednoduché a po tom, čo sa na scéne objaví záhadná organizácia i noví nesmrteľní, skupinka zisťuje, že niektoré veci sú v živote horšie ako smrť.

Určite nezmeškaj
Toto sú najsledovanejšie seriály a filmy na Netflixe v roku 2019

Hlavným ťahákom Netflixovej novinky nebude iba originálny námet a talentovaná Charlize Theron, ale tiež jej spoločníci, ktorých vo filme stvárnia napríklad Chiwetel Ejiofor (Doctor Strange), Matthias Schoenaerts (Kursk) či menej známy Luca Marinelli. Prvý menovaný si za výkon v 12 rokov otrokov vyslúžil nomináciu na Oscara, herecké osadenstvo je teda poriadne silné a zostáva len veriť, že režisérka Gina Prince-Bythewood projekt odkormidluje do úspešného konca.

The Old Guard je však očividne v dobrých rukách, keďže americká filmová tvorkyňa mala pre Sony zrežírovať jednu z ich najcennejších značiek, Spiderman: Silver and Black, plánovaný blockbuster sa však napokon rozdelil na dve časti a Bythewood voľný čas využila na spoluprácu s Netflixom.

Mank

Dátum premiéry: 2020

Akýkoľvek film spájaný s Davidom Fincherom okamžite vzbudzuje obrovskú pozornosť, ak k nemu pridáme Garyho Oldmana, ktorý si len minulý rok odniesol zlatú sošku za výkon vo filme Najtemnejšia hodina, črtá sa nám výnimočný filmový zážitok. Posledným filmom, ktorý si Fincher v roli režiséra odkormidloval, bola vynikajúca kriminálka Stratené dievča, odvtedy sme o nadanom filmovom tvorcovi mohli počuť v súvislosti s ďalšími vydarenými seriálmi Mindhunter či Love, Death & Robots.

Najnovším filmom Davida Finchera bude životopisná dráma o známom hollywoodskom scenáristovi Hermanovi Mankiewiczovi, ktorého vo filme stvárni Gary Oldman. Mankiewicz sa počas kariéry postaral o scenár k viacerým známym filmom, vrcholom však bol scenár k legendárnej snímke Občan Kane, ktorá vo viacerých smeroch definovala napredovanie filmového priemyslu. Film má byť natočený v čiernom-bielom prevedení, u Finchera, podľa Slashfilm, navyše pôjde o mimoriadne osobnú záležitosť, keďže scenár k filmu napísal jeho zosnulý otec.

Da5 Bloods

Dátum premiéry: 2020

Po nečakanom úspechu čiernej komédie BlacKkKLansman bol o služby režiséra Spikea Leeho obrovský záujem. Bodaj by aj nie. Za podarenú satirickú detektívku si v roku 2018 vyslúžil rovno trojicu oscarových nominácií, pričom tú za najlepší adaptovaný scenár dokázal režisér premeniť aj vo víťazstvo.

Úspech BlacKkKLansmana, samozrejme, nezostal ignorovaný, bitku o filmového tvorcu nakoniec vyhral Netflix, v službách ktorého Spike Lee zrežíruje drámu Da 5 Bloods.V nej sa štvorica vojnových veteránov z Vietnamu vydáva späť na bojisko, aby našla a pochovala telo svojho padlého veliteľa, no zároveň sa pokúsila nájsť ukrytý poklad.

O deji pripravovaného filmu nám toho Netflix ďalej príliš veľa neprezrádza, očakávať však s určitosťou môžeme aj retrospektívne rozprávanie a návrat do boja s Vietkongom, keďže padlého veliteľa si vo filme zahrá Chadwick Boseman, známy napríklad z marveláckeho hitu Black Panther.

Da 5 Bloods v ponuke Netflixu pravdepodobne uvidíme už čoskoro, keďže film mal skúšobné premietanie za zatvorenými dverami ešte v novembri minulého roka. Hŕstke kritikov, ktorí ho mali možnosť vzhliadnuť, sa podľa World of freel novinka od Netflixu mimoriadne páčila, pričom takmer trojhodinový film označili ako ďalší vynikajúci počin Spikea Leeho s oscarovými ambíciami.

Lost Girls

Dátum premiéry: 2020

Víťaz zlatého glóbusu Gabriel Byrne (33 životov) v spoločnosti vychádzajúcej hviezdy Thomasin McKenzie (The King) pod taktovkou dvojnásobnej nominantky na Oscara, režisérky Liz Garbus, navyše v dramatickom príbehu podľa skutočných udalostí? To nemôže dopadnúť zle. Netflix milovníkov filmu tento rok poteší aj temnou kriminálkou The Lost Girls, ktorá sa, ako názov napovedá, točí okolo záhadného miznutia mladých žien a doposiaľ neobjasnených brutálnych vrážd prostitútok na Long Islande.

Prečítaj si aj
Tieto filmy ťa čakajú v kine v januári. Dominuje veľkolepá akcia, strach, ale tiež rodinná zábava

Úmrtia sa pripisovali vyčíňaniu masového vraha, ktorý si vyslúžil prezývku Gilgo Beach Killer, no do rúk zákona sa nikdy nedostal. Motív kriminálna novinka čerpá z rovnomenného oceňovaného bestselleru z pera Roberta Kolkera, bývalého investigatívneho novinára New York Times. Jeho kniha Lost Girls bola v roku 2013 zaradená medzi TOP 10 najlepších kníh roka, Netflix teda v rukách drží práva na kriminálny klenot, ktorý má našliapnuté priniesť divákovi kvalitný príbeh s mrazivou atmosférou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP