Nie je to tak dávno, čo sme ťa informovali o tom, že populárny španielsky seriál Money Heist by sa mal na Netflixe dočkať najmenej dvoch ďalších sérií. Teraz je však všetko inak a Variety potvrdzuje, že budúcoročná piata séria bude zároveň poslednou.

Správa o ukončení seriálu prišla pomerne prekvapivo, Money Heist je totiž najúspešnejším cudzojazyčným seriálom na Netflixe a štvrtú sériu si za prvý mesiac pozrelo úctychodných 65 miliónov domácností. Predpokladom preto bolo, že obľúbení lupiči v červených kombinézach tu s nami budú ešte o niečo dlhšie.

Ako dôvod ukončenia tvorcovia uviedli, že po predstavení novej dejovej línie a pláne na krádež španielskych národných rezerv zlata mali od začiatku v pláne seriál ukončiť po piatej sérii, a to bez ohľadu na celosvetový ošiaľ, ktorý Money Heist spôsobil.

Produkcia novej série začne už v pondelok 3. augusta, nakrúcať sa bude v Španielsku, Portugalsku a Dánsku. Samozrejmosťou je návrat všetkých hlavných hviezd, uvidíme však aj dvojicu významných hereckých posíl v podobe Patricka Criada (Movistar Plus) či hviezdy Sense8, ktorá sa objavila aj v tretej sérii Narcos, Miguela Ángel Silvestra.

 

Ako už býva zvykom, tvorcovia seriálu na čele so showrunnerom Alexom Pinom sľubujú, že posledná séria bude epickým a nezabudnuteľným vyvrcholením celého seriálu.

Takmer rok sme si lámali hlavu nad tým ako rozbiť bandu, ako priniesť Profesora na pokraj záhuby a dostať postavy do situácií, z ktorých už niet návratu. Výsledkom je piata séria La Casa de Papel. Vojna v nej dosiahne extrémnu a mimoriadne brutálnu úroveň, zároveň však ide o najveľkolepejšiu a najnapínavejšiu sériu.

Pina zároveň naznačil, že v piatej sérii by sme sa mohli dozvedieť viac o Denverovej sesternici Manile, ktorá sa prvýkrát objavila vo štvrtej sérii a pokračovanie by malo priniesť aj vyvrcholenie sporu medzi Profesorom a policajnou vyjednávačkou Aliciou Sierro.

Určite nezmeškaj
Lepší seriál na Netflixe aktuálne nenájdeš. 4. séria Money Heist je skvelým zážitkom

Alex Pina sa v rozhovore pre OprahMag tiež nechal počuť, že v budúcnosti by sme sa mohli dočkať nepriamych seriálových nasledovníkov vo forme spin-offov. Každá z hlavných postáv si totiž podľa neho vybudovala silné a jedinečné identity, ktoré sú špecifické predovšetkým v tom, že títo hrdinovia nikdy nie sú čiernobieli.

Money Heist sa za pomerne krátku dobu stáva už druhým úspešným seriálom od Netflixu ktorý sa budúci rok dočká svojej poslednej série. Do finále mieri aj seriál Ozark, ktorý sa v tohtoročných nomináciach Emmy objavil až v 18 kategóriach, najviac spomedzi všetkých seriálov streamovacej služby.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú