Disney sa chce tento rok naplno zapojiť do streamovacieho boja so svojou novou službou Disney+. O téme píše GamesRadar.

Disney+ je nová streamovacia služba, ktorá bude obsahovať takmer všetky filmy a seriály od spoločnosti Disney, ale dostupné na nej budú aj niektoré nové aj staré od štúdií Pixar, Lucasfilm, National Geographic a 20th Century Fox. Bude taktiež obsahovať filmy a seriály od spoločnosti Fox, ako napríklad všetkých 30 sérií Simpsonovcov.

Jej hlavným ťahákom sú však nové seriály 4. fázy Marvel Cinematic Universe predstavené na tohtoročnom Comic-Cone v San Diegu – Falcon and the Winter Soldier, WandaVision, Hawkeye, Loki a What If…?, z ktorých prvý spomenutý má na streamovaciu službu prísť už na jeseň 2020.

Zatiaľ len v USA

Napriek tomu, že poznáme zatiaľ len dátum vydania a cenu Disney+ v USA, vieme z nej urobiť celkom dobrý úsudok, že pôjde o plnohodnotnú konkurenciu na poli streamovacích služieb. Disney+ vyjde v USA už 12. novembra a bude stáť 6,99 dolárov mesačne. K dispozícii je taktiež 70-dolárové ročné predplatné, čo je oproti americkému Netflixu takmer o polovicu nižšia cena.

Disney zatiaľ neoznámil, kedy môžeme službu očakávať aj v iných regiónoch, no spoločnosť plánuje službu zaviesť v najbližších dvoch rokoch po celom svete. Taktiež poskytla zovšeobecnený časový rozvrh, v ktorom sa Disney+ vo východnej Európe plánuje spustiť v októbri budúceho roka, píše CNET.

Budúcnosť existujúcich Marvel seriálov nie je istá

Čo však bude s Marvel seriálmi na Netflixe? Napriek tomu, že boli Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist, The Punisher a Defenders Netflixom zrušené, čo pôvodne vyzeralo ako pomalé sťahovanie Marvel seriálov z iných streamovacích služieb, vo februári napísal šéf Marvel TV, Jeph Loeb, list fanúšikom, v ktorom naznačil, že rozhodnutie zrušiť seriály bolo čisto na streamovacom gigantovi. To by mohlo naznačovať, že sa dočkáme ich návratu práve na Disney+, avšak Marvel zatiaľ o pokračovaní seriálov z Netflixu nič neoznámil.

Disney+ bude podporovať streamovanie zo všetkých možných zariadení, vrátane herných konzol, obsahovať možnosť offline sťahovania a spoločnosť povedala pre CNET, že bude obsahovať aj podporu titulov v 4K a HDR, ale nešpecifikovala, o ktoré tituly pôjde.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom