Spustenie ďalšej streamovacej služby z dielne Disney sa blíži a svojím exkluzívnym obsahom by si mohlo Disney+ okamžite získať srdcia divákov. Chýbať nebudú ani nové seriály z prostredia MCU.

Podľa informácií z portálu DigitalTrends bude Disney+ spustené už 12. novembra. Služba okamžite príde s poriadnou dávkou exkluzívneho obsahu, ktorý budú reprezentovať filmy ako Frozen 2, Toy Story 4 či napríklad prerábka klasickej rozprávky Leví Kráľ. Samozrejmosťou bude aj dostupnosť filmov z prostredia Marvel Universe. Captain Marvel sa už nenachádza v službe Netflix, a tak je zrejmé, že tento film bude tiež exkluzívnym obsahom na platforme Disney+.

Celkovo sa pri spustení očakáva obsah v podobe 7000 epizód rôznych seriálov a približne 500 filmov. Množstvom obsahu tak bude Disney+ iba ťažko priamo konkurovať Netflixu, no vynahradiť si to určite môže kvalitou a exkluzivitou, za ktorú budú diváci určite ochotní zaplatiť. Keď už sa bavíme o peniazoch, služba by mala pri spustení stáť 7 dolárov na mesiac, alebo 70 dolárov na rok.

Ako uvádza portál FoxBusiness, podľa prieskumu by však diváci boli ochotní platiť aj ďaleko viac, až 18 % opýtaných zaplatí aj 10 až 20 dolárov a 2 % respondentov by kľudne platilo aj 30 dolárov za prístup k exkluzívnym seriálom a filmom.

Disney+ tak bude hneď po uvedení veľký hráč na poli streamovacích služieb. Na Comic Cone 2019, ktorý sa konal tento víkend v LA, tvorcovia oznámili niekoľko exkluzívnych seriálov z prostredia Marvel Universe, ktoré sa do roku 2021 v tejto službe objavia. Ako píše portál Gizmodo, jedná sa o seriály The Falcon and the Winter Soldier, Wanda Vision, Loki, What If? a Hawkeye. 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom