Len nedávno sme sa stali svedkami predstavenia očakávaného pick-upu od Tesly. Cybertruck spôsobil celosvetový rozruch hlavne dizajnom, ktorý pripomína skôr vesmírne vozidlo. Produkcia sa začína o dva roky, no tí, ktorí sa už nevedia dočkať, môžu mať svoj Cybertruck skôr a dokonca aj za menej peňazí.

Automobilka Tesla vnukla svojmu novému vozidlu možnosti a prvky výbavy, vďaka ktorým zvládne pohodlne previezť ťažký náklad či utiahnuť vyše 6 ton. Ostré a agresívne línie pokrývajú celú karosériu novinky, ktorú si na cestách rozhodne nikto nezmýli s iným modelom od konkurencie. Navyše vozidlo je aj veľmi odolné, o čom sám presviedčal na predstavení Elon Musk.

Zobraziť celú galériu (1)
Originál Tesla Cybertruck, Tesla

Tesla Cybertruck má byť dostupná až koncom roka 2022 v troch verziách, ktoré sa od seba budú líšiť hlavne výkonom, kapacitou batérie, dojazdom a samozrejme aj cenou. Tá je stanovená na 63 000 € za najvyššiu verziu, 45 000 € za strednú a 36 000 € za základnú.

Bolo viac než pravdepodobné, že skôr či neskôr sa objavia aj rôzne repliky Cybertrucku. Nemuseli sme ani dlho čakať a na svete je ruská verzia, ktorá je o viac ako polovicu lacnejšie oproti originálu.

O tento počin sa postarala skupina ruských YouTuberov menom Pushka Garazh, ktorí sa špecializujú na prestavby vozidiel. Na kópiu Tesly Cybertruck použili model LADA Samara, pričom náklady na prestavbu predstavovali prijateľných 80 000 rubľov, čo je v prepočte približne 1 160 €, informuje Insideevs.

Zobraziť celú galériu (1)
Printscreen/YouTube

Prostriedky však boli použité len na zmenu karosérie a pôvodný spaľovací motor teda zostal. To sa však do budúcnosti môže zmeniť, no náklady to zvýši niekoľkonásobne. Problémom vozidla sú však nefunkčné bočné dvere, čo môže predstavovať výrazné riziko v prípade dopravnej nehody alebo požiaru. Nastupovanie je totiž možné len cez zadnú časť vozidla.

Ruská verzia Cybertrucku bola spozorovaná na moskovských cestách, pričom rôzne obrázky a videá sa okamžite objavili aj na sociálnych sieťach, kde vyvolali väčšinou posmešné reakcie. Všetko čo potrebuješ je totiž 666 666 rubľov, čo je v prepočte približne 9 690 €, informuje Gizmodo.

View this post on Instagram

Тесла в Химках😆🤪😄

A post shared by Максим (@sukhotin.m) on

Zatiaľ nie je úplne isté, či si Tesla Cybertruck udrží svoj súčasný dizajn aj pri uvedený na trh koncom roka 2022. Ide však o originál s elektromotorom, zárukou a hlavne kvalitným vyhotovením, čo sa nedá povedať o tejto ruskej verzii. Nápad určite zaujal, no vozidlo trpí viacerými nedostatkami a nefunkčnými prvkami.

Ak ťa však ani táto skutočnosť neodradila, okrem peňazí ti už len ostáva premyslieť ako dostaneš falošný Cybertruck z Ruska k sebe domov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom