O prichádzajúcej vlajkovej lodi Note-línie od Samsungu už kolujú internetom správy hovoriace o jeho výbave a vlastnostiach. Aj keď zatiaľ ide iba o špekulácie, mnohé z nich môžu byť nakoniec pravdivé. Samsung sa zrejme odhodlá predstaviť Galaxy Note 9 aj vo verzii s nadpriemerne veľkou vnútornou pamäťou, avšak iba pre vybrané trhy. 

Augustová premiéra nového zástupcu rady Galaxy Note je síce ešte ďaleko, no to nezastaví vlnu špekulácií, ktoré prinášajú dohady o jeho špecifikáciách. Podľa všetkého prinesie Samsung Galaxy Note 9 špičkovú výbavu, ktorou sa rovnako ako jeho predchodca zaradí medzi najlepšie smartfóny sveta. V porovnaní s konkurenciou ale môže priniesť nevídane veľké interné úložisko, ktoré mu bude nejeden protivník závidieť.

K výkonnému hardvéru sa pridá aj veľké úložisko

Kórejský výrobca sa tak môže pri jeho výrobe rozhodnúť aj pre produkciu verzie s 512 GB ROM. Tá by  svojou kapacitou prekonávala dnes bežne využívané vnútorné pamäte. Kvôli tejto vlastnosti sa tak Samsung Galaxy Note 9 zrejme stane exkluzivitou, ktorú si užijú iba zákazníci v domácej Kórei a blízkej Číne. Status pravej vlajkovej lode bude dopĺňať aj zvyšok hardvérovej výbavy, ktorá prinesie poriadne nadupaný výkon. Takmer s istotou sa teda môžeme tešiť na výkonný procesor Exynos 9810. Pokiaľ sa Samsung nerozhodne pre lepšiu voľbu, bude s týmto čipom spolupracovať 6 GB operačná pamäť RAM.

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy Note 9 môže dostať do výbavy prvok, aký bežne v smartfónoch zatiaľ nestretávame

Aby mal Galaxy Note 9 dostatok energie, výrobca doň vloží aj väčšiu batériu, ktorá by mohla dosahovať kapacitu až 4 000 mAh. S takým množstvom šťavy by tak nemal byť problémom ani dlhý pracovný deň na jedno nabitie. Svoje ďalšie vylepšenia odhalí táto očakávaná novinka aj po fotografickej stránke. Samsung totiž s najväčšou pravdepodobnosťou využije duálny fotoaparát, ktorému pridelí aj variabilnú clonu. Jej vlastnosti sme mali možnosť spoznať už pri modeloch Galaxy S9 a S9+. Prednú stenu by mal zasa na vrchu obsadiť 8 MPx selfie fotoaparát, ktorý sa vojde do tenšieho rámika „Infinity“ displeja.

Premiéra bude skôr ako naposledy

Samozrejmosťou je tiež nový Android 8.1 Oreo spojený s nadstavbou výrobcu Samsung Experience, no neskôr sa majitelia tohto kúsku môžu rozhodne tešiť aj na nový Android P. Kórejská spoločnosť staví kartu tiež na úpravy konštrukcie, aj keď budú len minimálne. Boky zariadenia obsadí klasická zostava hardvérových tlačidiel, pričom nebude chýbať ani tlačidlo pre asistenta Bixby. Zadnú stenu bude opäť pokrývať sklo, ktoré umožní využitie bezdrôtového nabíjania ako v aktuálnom Galaxy Note 8.

Viac oficiálnych detailov o pripravovanom Samsungu Galaxy Note 9 sa však dozvieme počas svetovej premiéry už 9. augusta v New Yorku. Skorším debutom novej vlajkovej lode chce spoločnosť tromfnúť svojho najväčšieho rivala, Apple, ktorý nové smartfóny predstaví až v septembri. Do tej doby už môže mať Samsung vyplnené prvé predobjednávky, ktoré bude doručovať omnoho skôr ako jeho protivník z Kalifornie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom