Trend bezrámikových smartfónov s výrezom displeja sa rozhodli pochovať už dvaja čínski výrobcovia. Prvým z nich bolo Vivo a jeho model NEX, ktorý priniesol jedinečné vysúvanie predného fotoaparátu. Oppo o pár dní po svojom konkurentovi ukázalo svetu prelomový smartfón Find X, ktorý poteší odporcov výrezu obrazovky, avšak potrápi ich peňaženky.

Spoločností, ktoré sa venujú výrobe smartfónov je po svete naozaj mnoho. Len zopár z nich sa však dokáže vyšvihnúť a dostať do povedomia širokej verejnosti. Príkladnou ukážkou sa teraz stáva Oppo, o ktorom mnohí zrejme doteraz ani len nepočuli. Tento čínski výrobca sa rozhodol včera predstavil novinku, ktorá môže zmeniť smartfónový priemysel.

Revolúcia prichádza z Číny

Doménou modelu Find X je totiž bezrámikový displej, ktorý v sebe neobsahuje ani mnohými nenávidený „notch“. Až 92,25 % prednej plochy tak pokrýva samotný displej, ktorý zo svojej obvyklej pozície vytlačil aj prednú selfie kameru. Tá si našla umiestnenie v jedinečnom vysúvacom mechanizme, ktorý sa pri odomykaní a fotografovaní vysunie z konštrukcie už za 0,5 sekundy. Týmto kúskom tak chcelo Oppo reagovať na nedávno predstavené Vivo NEX.

K vyššie spomínaným vlastnostiam modelu Find X sa navyše pridávajú aj špičkové špecifikácie, ktoré zahŕňajú výkonný procesor Snapdragon 845 a 8 GB operačnej RAM pamäte. Dostatok priestoru pre osobné súbory zasa zaisťuje veľké 256 GB úložisko. Oppo však do tejto novinky nevložilo žiaden snímač odtlačkov prstov. Pri zabezpečení systému sa spolieha len na svoju 3D technológiu rozpoznávania tváre, ktorú skenuje potrebný hardvér po vysunutí mechanizmu.

Nenechaj si ujsť
Oppo bleskovo reaguje na Vivo. Predstavuje Find X s unikátnym vysúvaním fotoaparátov aj s displejom bez výrezu

Cena atakujúca iPhony

Všetky vlastnosti tejto novinky spoločnosť odhalila na včerajšom predstavení v Paríži, kde bola stanovená aj cenovka, ktorú za Oppo Find X zákazník zaplatí. Suma však atakuje 4-ciferné číslo a zastavila sa na hranici až 999 €. Takéto hodnoty pri smartfónoch z ďalekej Číny nevídame a napriek inovatívnym technológiám tohto smartfónu ide o poriadne vysokú cenu. Komu by sa obyčajné Oppo Find X nepáčilo, môže si zakúpiť aj špeciálnu Lamborghini verziu, ktorá však stojí 1 699 € a dostala až 512 GB ROM.

Novinka z dielne spoločnosti Oppo príde na trh v auguste tohto roka. Dostupná bude nielen v ázijských krajinách, ale aj v Európe. Tu sa predaj spustí už čoskoro v Španielsku, Holandsku, Francúzsku a Taliansku. Ceny sa v jednotlivých krajinách ešte môžu líšiť. Výrobca deklaroval aj predaj v Spojených štátoch, no k týmto informáciám sa počas včerajšej udalosti nevyjadril. Myslíš, že je nové Oppo Find X hodné svojej cenovky?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom