Najočakávanejším Samsung Galaxy smartfónom súčasnosti je model Note 9, ktorý by k nám mal prísť v najbližších mesiacoch. Špekulácie okolo zariadenia teda s blížiacim sa predstavením naberajú na obrátkach, avšak niektorí dizajnéri sa už pozerajú ďalej. Ako by mohol vyzerať Samsung Galaxy S10?

Príchod nových technológii do smartfónov je veľmi významnou súčasťou konkurenčného boja medzi výrobcami. Samsung, samozrejme, má v tejto oblasti bohaté skúsenosti a sám priniesol tento rok vôbec ako prvý na mobil premenlivú clonu vo fotoaparáte Galaxy S9 a Galaxy S9 Plus. Svoje inovácie nám však tento rok ukázali aj výrobcovia ako Huawei, Xiaomi a rozhodne najviac zaujalo Vivo. Práve v daných technológiách by sa mohol Samsung pri Galaxy S10 inšpirovať. Pohľad, ako by to mohlo vyzerať, nám na niekoľkých renderoch približuje nemecký portál Mobil-Henden.de.

Dizajnové oživenie

Prvým výrazným dizajnovým oživením budúceho Galaxy S by mohol byť transparentný panel na zadnej strane. Takéto riešenie nám už ukázalo HTC pri modeli U12+, ale nedávno zarezonovalo najmä Xiaomi pri smartfóne Mi 8 Explorer Edition. Aj keď práve z príkladu čínskeho výrobcu vieme, že efektívne a efektné rozloženie súčiastok pri takomto paneli je mimoriadne náročné, aj ťah s „falošnou“ základnou doskou by mnohých fanúšikov stále potešil.

Snímač odtlačkov v displeji sa v súvislosti s radom zariadení Galaxy spomína už dlhšie, jeho implementovanie do smartfónu Note 9 však stále vyzerá veľmi otázne. Galaxy S10 by však podobnou technológiou už rozhodne mohol disponovať a pri svojich renderoch to využili aj dizajnéri.

Zobraziť celú galériu (3)
CC BY mobil-helden.de

Mimoriadne súťaživou oblasťou dnešných smartfónov je jednoznačne fotoaparát. V tomto kritériu tento rok zaujal nielen Samsung, ale ešte viac aj Huawei s trojitým snímačom na modeli P20 Pro. Väčší model Samsungu, Galaxy S10+, by teda pri troške fantázie mohol zvoliť podobnú cestu a takéto riešenie zaujme nielen výkonovo, ale na ponúkaných renderoch aj svojim vzhľadom.

To boli teda konštrukčné a výkonnostné zmeny, ktoré by rozhodne oživili dizajn aj funkcionalitu Galaxy S línie. Je tu však aj možnosť, že ďalší vlajkový smartfón od Samsungu už neponúkne 3,5mm audio jack, ktorý juhokórejská spoločnosť vo svojich zariadeniach stále ponecháva. Mnoho iných výrobcov však tento prvok už definitívne odstránilo a časom je tak pravdepodobné, že na tento vlak naskočí aj Samsung. Kedy to však bude, uvidíme. Do predstavenia Galaxy S10 nám zostáva ešte dostatok času, tieto neoficiálne rendery smartfónu však určite plnia nejeden sen používateľov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú